Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 06. 07. 2010 11:14:51 se dotazoval Petr Dvořák

MHD

Vážený pane starosto.
S Městskou hromadnou dopravou v Litomyšli jsem velice spokojen, děkuji za ni, avšak poněkud nespokojen jsem s jejím docela nízkým vytížením. Myslím si, že kdyby byla tato služba daleko více propagována, např. na samotných zastávkách MHD ve městě, na letácích určených pro turisty, v informačních centrech, na různých bannerech na území města (třeba na poutačích na příjezdech do města), ve školách a na internátech SŠ a SOU, domovech důchodců, hotelích, zdravotnických zařízeních, sporotvištích nebo i na samotném autobusovém nádraží, využilo by MHD v Litomyšli možná mnohem více cestujících, než doposud. Málokdo o ní ví, a proto jde nakonec raději pěšky... V sousední České Třebové bude po otevření autobusového nádraží v říjnu tohoto roku zaveden tzv. RadioBUS, což je obdoba MHD, avšak se svými specifickými podmínkami, kdy si cestující na nevytížených spojích v případě zájmu zavolá o potřebný spoj na bezplatné lince a autobus dotyčnému přijede... Neříkám, že něco podobného by se mi v Litomyšli líbilo, protože se stávajícím jízdním řádem i trasami litomyšlské MHD jsem velice spokojen a budu velice rád, když se bude i nadále rozšiřovat (viz. nová zastávka MHD: "U plovárny"), jen by to opravdu chtělo více osvěty a možná i zavedení dalších výhod pro zájemce (studentské/žákovské jízdné, předplatné na týden/měsíc/čtvrtletí/rok, rodinné předplatné, apod.).
S pozdravem a přáním hezkého léta
P. Dvořák, Litomyšl


Odpověď ze dne 11. 08. 2010 14:04:40:

Vážený pane Dvořáku,

z hlediska cestovního ruchu nemá MHD příliš velký význam. Všechny nejnavštěvovanější atraktivity jsou v docházkové vzdálenosti. Naše MHD je nově zapojena také v portálu www.jizdnirady.cz. Hledá-li tedy turista spojení k zámku, nabídne mu tento portál celou cestu až k této atraktivitě. V informačních centrech samozřejmě informaci o této službě poskytujeme. Celý jízdní řád včetně mapičky je také ke stažení na www.litomysl.cz
Díky však za Vaše náměty, předám je zaměstnancům radnice. Dovedu si například představit, že vždy při změně jízdního řádu vydáme plakáty, které rozdistribuujeme do Vámi navržených institucí. Co se týká dalších Vámi navrhovaných výhod, tak měsíční jízdenky pro žáky a studenty fungují od 1.9.2007 a o ostatních jízdních výhodách zatím neuvažujeme.

Přeji hezké pozdní léto.
Michal Kortyš
starosta města

 
Youtube Litomyšl