Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 06. 06. 2013 15:41:32 se dotazoval Tomáš Suchý

Městské kino

Vážený pane Starosto,
chtěl jsem se zeptat, zda jste seznámen s neutěšeným stavem našeho městského biografu. Když se prováděla digitalizace a opravilo se sociální zařízení, byl jsem opravdu nadšen. Že nezbyly prostředky na lepší sedačky je holt smůla, ale prostě nemáme zázračného oslíka na peníze. Chápu. Když jsem byl na prvních představeních tak mě velice mile překvapilo občerstvení. Nachos, Frisco, Plzeň v plechu, atd. Začínal jsem si říkat, že začíná svítat na lepší časy.
A jak to je teď ? Byl jsem naposledy v kině na filmu „Nevědomí“ (orig. „Oblivion“) s Tomem Cruisem. Jednalo se o jeden z důležitějších filmů letošní filmové sezóny. Když jsem v 19:20 přišel do kina, že chci koupit lístky, tak na mě paní koukala jak na svatý obrázek a říkala, že mi je neprodá, jelikož jsme tam první a neví, zda se bude vůbec promítat. Kouknu tedy na občerstvení, a ono nikde.
Stepovali jsme tedy deset minut před kinem a na premiéru nás přišlo deset. Když jsem se ptal, kde je občerstvení tak mi bylo sděleno, že to má na starosti „bowling bar peklo“ a ti že na to dlabou ! No bouchly ve mně saze ! Jak je možné, že když je něco něco takového domluveného, tak město službu nevyžaduje ? To je jen smlouva „per huba“, kdy se provozovatel občerstvení dostaví když se mu chce ?
Prosím o vysvětlení stávající situace a chtěl bych Vám říci, že za těchto podmínek odmítám kino navštěvovat a nedivím se, že ostatní občané také. To si raději připlatím za cestu do Hradce Králové a budu mít mimo komfortních sedadel také jistotu, že se bude představení konat a že si budu moci zakoupit občerstvení.
Když je provozovateli kina zatěžko zajistit občerstvení a pár polštářů pod zadek, tak mě je zatěžko nechávat Vám tam peníze. Když se nechce, tak je to mnohem horší, než když to nejde !


Odpověď ze dne 28. 06. 2013 13:49:03:

Vážený pane, 

zasílám Vám odpověď na Váš dotaz, kterou zpracovali 2. místostarosta p. Vojtěch Stříteský a ředitel Smetanova domu MgA. Leoš Krejčí.

"V Kině SOKOL bude k 30.6.2013 ukončen provoz občerstvení ve vestibulu. Firma, která vyhrála výběrové řízení (restaurace Bowling bar Peklo) nedokázala zajišťovat potřebný provoz pravidelně, proto bude vypsáno na provozovatele občerstvení v Kině SOKOL nové výběrové řízení. Dále sdělujeme, že Kino SOKOL je jediné v dosti širokém okolí, které hraje představení i za cenu, že přijde jediný divák. Pracovnice, která podala panu Suchému informaci, že "se možná nebude promítat", jednoznačně pochybila. Promítá se vždy a promítalo se i ten večer, který popisuje p. Suchý. Obě záležitosti nás mrzí, omlouváme se za ně a obě jsou řešeny. V prvním případě novým výběrovým řízením, ve druhém pohovorem s každým zaměstnancem Smetanova domu resp. Kina SOKOL o podávání informací veřejnosti. Otázku (ne)pohodlnosti sedaček může vyřešit jedině příští městský rozpočet, na investici podobného rozsahu rozpočet příspěvkové organizace Smetanův dům nestačí." 

S pozdravem
Michal Kortyš, starosta 

 
Youtube Litomyšl