Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 09. 05. 2013 14:27:29 se dotazoval Vera Fajfrova

Klasterni zahrady

Dobry den pane starosto.

Srdecne Vas zdravim a mela bych pripominku ke Klasternim zahradam.Nevim kdo je k provozu a udrzbe kompetentni, tak se nezlobte, ze se obracim na Vas.
1. uz minuly rok pri prochazce jsem si vsimla, ze kovove lavicky a odpadkove kose jsou rezate, je odloupana barva.Vcera jsem si vsimla, ze take drevene lavicky vypadaji jako shnile. Myslim, ze takovy krasny park by si zaslouzil lepsi udrzbu. Myslim, ze uz to je takova provozni slepota, ze chodime okolo a ani to nevnimame. Ale kdyz sem zavita turista a hlavne zahranicni, tak se mu to urcite nelibi. Vzdyt zahrady uz jsou v provozu od r. 2000 a nejakou udrzbu by si zaslouzily. Taktez kvetinove zahony, kde vesele buji plevel. A ta sucha hruska, to bude nejaky pamatnik? Nevypada to moc hezky v tak krasne jarni zeleni.

2. V zahradach je obcerstveni, stolecky na posezeni - vse myslim bylo takto vyprojektovano architektem. Proto me tam vubec nepasuje ten stanek Algida se zmrzlinou. Je to jako kdyz prijede pout. Jeste by si tam mohl nekdo presunout stanek z namesti, kde je zbozi vystaveno az at. Do tohoto arealu rozhodne nepatri. Ale kseft je kseft, vzdyt v tom obcerstveni snad nemaji tak napilno, aby nemohli take prodavat zmrzlinu.A myslim, ze kdyby se prijel podivat pan architekt, ktery zahrady projektoval, tak se mnou bude urcite souhlasit.

Tak budu moc rada, kdyz se zamyslite Vy nebo nekdo z Vasich uredniku nad moji pripominkou.

Preji Vam hodne zdaru ve Vasi praci a pevne zdravi.

Zdravi Vera Fajfrova, 17.list.100l, Litomysl


Odpověď ze dne 07. 10. 2013 11:42:05:

Vážená paní Fajfrová,

omlouvám se, že odpovídám až po Vašich urgencích. Ne že bych nechtěl, ale práce na zámeckém návrší mě dost vytěžuje.
Co se týká Klášterních zahrad, tak za jejich provoz jsou zodpovědné Městské služby Litomyšl. Všechny dřevěné lavičky jsou již opravené a plán na jejich opravu byl plánován už na podzim loňského roku při přípravě rozpočtu na rok 2013. Provedení opravy kovových laviček a košů je náročnější (demontáž, odvoz, otryskání, znovupokovení, zpětná montáž), ale budou v nejbližší době opraveny a připraveny na příští sezónu.
Květinové záhony, trávník a stromy mají být pravidelně udržovány Městskými službami. Hruška zůstala na svém místě spíše jako pozůstatek (relikt) původní užitkové zahrady. Stánek Algida je tam umístěn opravdu jen dočasně a to z důvodu rekonstrukce piaristické koleje. V průjezdu byl výdejní pult a sklad zboží pro celou restauraci. Do kavárny se bohužel celý zmrzlinový pult nevejde. Letos by měl tento stánek Klášterní zahrady opustit.

S přáním hezkého a slunečného podzimu
Michal Kortyš, starosta města

 
Youtube Litomyšl