Vyhledat na webu
zavřít
Vyhledávat na webu
en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 09. 03. 2021 14:52:22 se dotazoval Jan Bárta

Kdy otevře LIDL

Dobrý den, pane starosto kdy má otevřít Lidl? Původně se říkalo letos, ale zatím se nezačalo ani stavět. Než se otevře v Litomyšli jeden stihnou ve Svitavách dva.
S pozdravem Bárta

Odpověď ze dne 09. 03. 2021 15:10:59:

Vážený pane Bárto,


děkuji za Váš dotaz. Zajímalo mne to samé, tak jsem se před týdnem ptal investora. Lidl totiž nestaví město, takže na to, kdy bude prodejna v Litomyšli postavena, máme fakticky pouze velmi malý vliv.


Zástupci investora společnosti Agile mi sdělili, že bohužel díky kovidovým omezením se vše protahuje a Lidl se bude stavět až na podzim, nebo dokonce na jaře příštího roku. Vzhledem ke složitým českým zákonům v oblasti přípravy stavby a stavebního povolení se Lidl tedy s největší pravděpodobností letos v Litomyšli neotevře. Byl jsem ale ujištěn, že Lidl má velký zájem zde prodejnu mít, má vyčleněné finance na její stavbu, jenom je potřeba dohnat všechny dokumenty nejen na prodejnu, ale například i na kruhový objezd, který je podmínkou pro otevření tohoto supermarketu.


Jste z mé odpovědi asi zklamán, stejně jako jsem byl po obdržení informace zklamán i já, protože jejich původní slib byl podzim 2020, poté jaro 2021, ale musíme pochopit, že díky obrovským omezením způsobenými pandemií se opravdu vše protahuje. Budeme tedy společně doufat, že rok 2022 je již termín, kdy bude Lidl v Litomyšli opravdu postaven.


Děkuji, přeji pokud možno hezký den a hlavně hodně zdraví


Daniel Brýdl, starosta města

 
Youtube Litomyšl