Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 31. 07. 2010 02:59:41 se dotazoval Petra Malá

Cedule

Vážený pane starosto.
Chtěla bych vyjádřit velký dík za nově instalované cedule s názvy ulic. Dnes jsem si při cestě od zámku Jiráskovou ulicí všimla zbrusu nové cedulky s názvem ulice Mariánská. Je opravdu krásná, a tak doufám a zároveň věřím, že v podobném duchu budete i nadále pokračovat, neboť detaily a drobnosti dělají celkový krásný dojem. A krásná Litomyšl si krásné cedule jistě právem zaslouží!
V návaznosti s novými cedulemi mě ještě, prosím, dovolte upozornit na 2 hodně nevzhledné, které se nacházejí na silnici č. I/35 ve směru od Moravské Třebové a od Vysokého Mýta před světelnou křižovatkou. Tyto cedule s vyznačením maximální povolené rychlosti 40 km/hod. a hrozícího nebezpečí nehody jsou zde již cca 15 let, možná i déle a rozhodně nedělají žádnou parádu. Spíš jsou pro ostudu a jejich stav je takový, že málokdo informace na nich uvedené bere opravdu vážně. Já sama, kdybych o nich nevěděla, bych si jich ani nevšimla!
Děkuji předem za kladné vyřízení a přeji hezký den.
Zdraví
P. Malá


Odpověď ze dne 11. 08. 2010 14:11:15:

Vážená paní Malá,

jsem rád, že se Vám nové cedule s názvy ulic líbí. Budeme se snažit pokračovat v jejich výměně. Co se týká Vámi zmiňovaných nevzhledných cedulí u světelné křižovatky, tak toto jsou dopravní značky, jejichž osazení a tedy i výměna je v kompetenci majitele a to Ředitelství silnic a dálnic Pardubice. Budeme navrhovat jejich obnovu.

Přeji Vám hezký zbytek léta.
Michal Kortyš
starosta města

 
Youtube Litomyšl