Vyhledat na webu
zavřít
Vyhledávat na webu
en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 24. 09. 2020 09:45:57 se dotazoval Jiří K. Dudycha

bezbariérová knihovna

Dobrý de
osud tomu ta chtěl a usedl jsem na invalidní vozík. Jezdím tedy po městě a zjišťuji co ještě mohu. A do Městské knihovny to nejde. Dámy z knihovny mi sice ochotně vždy donesou požadovaný titul, ale přesto. Plánuje se nějaká bezbariérová knihovna?
Děkuji
J. K. Dudycha

Odpověď ze dne 24. 09. 2020 10:44:41:

Vážený pane Dudycho,


děkuji za Váš dotaz. Jak jsem nedávno odpovídal Marcele Boštíkové, podmínky nejen pro čtenáře, ale i pro knihovnice v Městské knihovně nás trápí. Nechali jsme zpracovat prvotní studii, ve které se samozřejmě počítá i s bezbariérovým přístupem v podobě výtahu. Nyní plánujeme případné další kroky v oblasti přípravy projektu, ale budu upřímný: bez dotace nebudeme mít v příštích letech na přestavbu knihovny finance. Podle mého názoru by knihovna měla zůstat tam, kde je (existují studie na její přestěhování do bývalé konírny na Zámeckém návrší nebo i na přestavbu bývalého ředitelství Vertexu v Ropkově ulici) a určitě budeme hledat zdroje a postupně připravovat projektovou dokumentaci. Jsem moc rád, že píšete o ochotě pracovnic knihovny - určitě jim za to patří veliký dík a nejste jediný, od koho mám takovou pozitivní zpětnou vazbu.


Takže do budoucna by měl určitě vzniknout v knihovně výtah, jenom bohužel neumím říci, jak daleké to budoucno je. Vše bude záviset na dotačních titulech. My bychom měli být připraveni, pokud se taková možnost vyskytne.


Děkuji, přeji pokud možno hezký den v této neklidné době


Daniel Brýdl, starosta města

 
Youtube Litomyšl