Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 25. 11. 2016 06:48:30 se dotazoval Zdislava Šťovičková

Asfalt místo zeleně?

Dobrý den pane starosto,
Moc by me zajímalo kdo se zasloužil o to,aby se místo zachování zeleně a nebo vybudování chybejiciho chodníku asfaltoval přibližně třímetrový pruh okolo keřů? Je to další parkoviště!? Samozrejme,ze ano!!!Toto se děje od pondeli v ulici Marakova směr Osík.
Nevím jestli by nebylo lepší se zabývat tim v jakém stavu je hřiště pro děti v blízkosti. Je pekne,ze mají nové branky a síť okolo hriste, ale ten povrch!??
A hlavně je mi moc divné,ze se nikdo 25 let nestará o to jak přecházejí(přebíhání) lidé a hlavně děti do paneláku ktery je silnici oddělen!
Děkuji za odpověď,Z. Šťovickova


Odpověď ze dne 25. 11. 2016 08:21:54:

Dobrý den paní Šťovíčková,


zasloužil jsem se o to já. Tento prostor je léta využíván jako parkovací plochy a jak vypadal vám nemusím říkat.  Letos jsme našly prostředky jak ho upravit. Do zeleně (keře) určitě nezasahujeme. Kromě té oranice, na které stála auta. Na to hřiště se podívám, ale nosím v hlavě, že by mělo být v pořádku. Jinak celá lokalita tzv. okliku na Osík je řešena projektem, který by měl silnici na Osík narovnat a vést ji kolem restaurace U Kolji. Bohužel tam narážíme na dvě věci. 1/ dům pana Kábrta, který za  něj chce příliš mnoho peněz a 2/ celá tato akce je odhadovaná na 90 mil. Kč. Tato silnice je krajská, tak uvidíme, jestli se někdy najdou prostředky v krajském rozpočtu. Celé té lokalitě by to jistě ulehčilo.


Klidný den přeje Radek Kašpar

 
Odběr novinek Youtube Litomyšl