Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Kynologický klub Litomyšl

Náš kynologický klub Litomyšl byl založen v roce 1973 v areálu Černé hory. V roce 1997 byl areál přestěhován k silnici směrem na Osík. Areál má 72 m2, klubovnu s vodou a elektřinou.


Kynologický klub má průměrně okolo 30 členů.


Pořádáme každoročně na podzim závod Primátor Cup, dvakrát do roka se v areálu konají zkoušky z výkonu, jak podle národního, tak i podle mezinárodního zkušebního řádu. Od roku 2003 pořádáme také neoficiální mistrovství Klubu přátel chodského psa O Kozinův pohár (1. ročník vyhrál pes z naší organizace). Na jaře jsme jedna z mála organizací, která pořádá výběrový závod na Mistrovství republiky mládeže s mezinárodní účastí.


Naši členové se pravidelně umísťují v závodech na předních místech. Někteří naši členové mají složeny i záchranářské zkoušky.


Výcvik probíhá pod odborným vedením proškolených výcvikářů a figurantů každou středu, pátek a neděli, kdy je hlavní výcvikový den.


Ve výcviku se věnujeme i mládeži, která se pravidelně kvalifikuje na Mistrovství republiky mládeže s mezinárodní účastí. Začínající mládeži je věnována hodina výcviku každou neděli od 8:00 do 9:00 hod.


Výcviku se neúčastní pouze němečtí ovčáci, ale i  psi jiných plemen (chodský pes, rotvajler, australský honácký pes, lovecká plemena, teriéři, belgický ovčák, ...)

 
další informace na
 
 
Youtube Litomyšl