U Školek, U Školek je kluků a holek ráj...

Divadelní kroužek

Zde se nacházíte: Základní škola Litomyšl » Po vyučování » Divadelní kroužek

ŠKOLNÍ DIVADLO ŠMRNC

Pro děti: z 1. - 4. třídy

Místo konání zkoušek: učebna 3.B

Den a čas: každé pondělí od 13.30 hod.

Vyučující:  Daniela Hrdonková, Markéta Rosypalová

V souboru pracuje přibližně dvacet sedm žáků školy. Učí se mluvit, pohybovat, vyjadřovat pocity, nálady, zpívat, tančit a užívají si při tom spoustu legrace.

 

Nejsme herci, nejsme ani zpěváci

Hrajeme a zpíváme pro legraci

Máme rádi divadlo a máme rádi zpěv

Máme rádi lidi, kteří mají rádi svět

                                               (motto z kroniky Vitamínu „S“)

 

 

DIVADLO ŠMRNC HRAJE POHÁDKU Z KOUZELNÉHO KLOBOUKU

Datum publikování: 23.4.2018
Stalo se příjemnou tradicí, že na naší škole jarní měsíce provází pohádla školního divadla Šmrnc. Tentokrát mladí herci pod vedením paní učitelek Markéty Rosypalové a Daniely Hrdonkové nacvičili Pohádku z kouzelného klobouku. Odehráli spoustu představení pro mateřské školy z Litomyšle i okolí a pro rodiče, ještě je čeká vystoupení pro 3. ZŠ, na Dni otevřených dveří II. MŠ a derniéru můžete vidět v rámci vystoupení ke Dni dětí ve čtvrtek 7. června 2018 od 16.00 na Toulovcově náměstí. Máte-li chuť připomenout si jejich představení, podívejte se v detailu této zprávy.
DIVADLO ŠMRNC HRAJE POHÁDKU Z KOUZELNÉHO KLOBOUKU

Divadlo Šmrnc v novém školním roce

Datum publikování: 19.11.2017
V dramatickém kroužku se nás sešlo opravdu hodně. Zpočátku jsme hráli hry, abychom se lépe poznali a ukázali, jací jsme herci či herečky. Museli jsme zapojit vlastní fantazii, vytvářeli jsme různé scénky a situace, jejichž vývoj naše paní učitelky nejednou překvapil. Když z nás opadl ostych, nastínily nám paní učitelky děj pohádky, kterou budeme nacvičovat. Nejprve musel proběhnout konkurz na obsazení jednotlivých rolí. Nyní už má každý z nás v pohádce své místo, pilně se učíme texty a těšíme se, až vás budeme moci naší hrou pobavit a potěšit.
Divadlo Šmrnc v novém školním roce

Divadlo Šmrnc hrálo v Praze

Datum publikování: 24.5.2017
Je to tak. Mnohokrát jsme vystupovali před publikem v Litomyšli, ale v sobotu 20. května jsme naložili všechny kulisy, kostýmy a různé pomůcky do autobusu a vyrazili na přehlídku divadelních souborů do Prahy. Nemuseli jsme se obávat typického pražského ruchu, protože jsme byli pozváni do Dubče, okrajové části Prahy. Hráli jsme v kouzelném a dřevem voňavém historickém špejcharu, který je kompletně zrekonstruovaný. Naši malí herci zvládli vše na výbornou, potěšili diváky milou a veselou Ušatou pohádkou. Po vystoupení sklízeli zasloužený obdiv a uznání za herecký a také pěvecký projev. Jsou to šikulky.
Divadlo Šmrnc hrálo v Praze

ŠMRNC MÁ ZA SEBOU PREMIÉRU NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

Datum publikování: 3.3.2017
Ve čtvrtek 2.března zahájilo školní divadlo ŠMRNC letošní představení a vystoupilo v premiéře pro děti ze Zámecké mateřské školy s novým představením nazvaným Ušatá pohádka. Jedná se o vtipnou pohádku s písničkami.
Dětem se pohádka povedla,diváci pozorně poslouchali,všichni se dobře bavili a herci sklidili zasloužený potlesk.
Herci mají před sebou mnoho vystoupení a tak jim přejeme - zlomte vaz !
ŠMRNC MÁ ZA SEBOU PREMIÉRU NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

Školní divadlo Šmrnc hrálo v Morašicích

Datum publikování: 29.2.2016
Měli jsme velikou radost, že nás pozvala Základní škola v Morašicích, abychom jim zahráli pohádku O dvanácti měsíčkách.
Bylo to velmi milé setkání.
Školní divadlo Šmrnc hrálo v Morašicích

Školní divadlo Šmrnc vystupovalo pro rodiče a děti z MŠ Sedliště

Datum publikování: 3.2.2016
Děti z našeho školního divadla Šmrnc vystupovaly pro rodiče a pro děti z Mateřské školy ze Sedlišť. Stejně jako při všech vystoupeních vládla velmi příjemná atmosféra, diváci pozorně sledovali výkony našich malých herců a odměnili je zaslouženým potleskem. Je radost sledovat, jak se děti lepší, pěkně vyslovují, krásně zpívají a představení si užívají. Přejeme jim, ať se jim i nadále daří a nadšení je neopouští.
Školní divadlo Šmrnc vystupovalo pro rodiče a děti z MŠ Sedliště

Šmrnc hraje pro děti z mateřských škol

Datum publikování: 18.1.2016
Během ledna vystupuje školní divadlo Šmrnc se svojí pohádkou O dvanácti měsíčkách pro děti z mateřských škol. Už jejich představení zhlédly děti ze Zámecké a Vertexové mateřské školy, děti z Lidické školky, z Osíka a Benátek se na vystoupení teprve těší. Naši malí herci sklízí zasloužený potlesk, jejich herecké výkony jsou opravdu báječné, zpěv doslova lahodí uchu. Je krásně vidět, jak se s každým dalším vystupováním zlepšují, nabírají nové zkušenosti, získávají odvahu na jevišti. Máte-li zájem vidět jejich představení, můžete se přijít podívat třeba 25. ledna v 16 hodin do naší školní budovy. Určitě nebudete litovat.
Šmrnc hraje pro děti z mateřských škol

Školní divadlo Šmrnc má za sebou premiéru pohádky O dvanácti měsíčkách

Datum publikování: 14.12.2015
V neděli 13. listopadu vystoupilo školní divadlo Šmrnc na Zámeckém návrší. Malí herci zde předvedli svoji premiéru pohádky O dvanácti měsíčkách. Představení se opravdu vydařilo a diváci je po zásluze odměnili potleskem. Dětem patří velký obdiv, že si zvládly tak dlouhé představení zapamatovat a krásně ho i ve velké zimě odehrát, paní učitelky Vendulka Hýblová a Jaroslava Kršková si zaslouží veliké poděkování, že s dětmi vystoupení připravily, sehnaly nápadité kulisy a rekvizity, které představení dodaly onen ŠMRNC! Přejeme, ať se vám vydaří i další představení, diváci se mají opravdu na co těšit!
Školní divadlo Šmrnc má za sebou premiéru pohádky O dvanácti měsíčkách

Školní divadlo Šmrnc se představilo divákům

Datum publikování: 29.6.2015
Tentokrát jsme připravili pohádku O perníkové chaloupce.
Školní divadlo Šmrnc se představilo divákům

Radost v divadelním kroužku Šmrnc

Datum publikování: 28.1.2015
V pondělí 19. ledna naši malí divadelníci navštívili kavárnu Pohádka. Byla to sladká odměna za úspěšnou práci ve školním divadelním kroužku Šmrnc.
Od října do listopadu jsme pilně nacvičovali nové představení, které jsme nazvali Adventní čas .
Příběh o narození Ježíška jsme hráli sedmkrát. Premiéru jsme měli na Adventu ve škole, další představení byla pro děti ze všech třech mateřských škol. Naši hru jsme také zahráli babičkám a dědečkům v Domově důchodců a společně s nimi jsme si zazpívali koledy. Poslední den před vánočními prázdninami jsme vystoupili před všemi žáky a učiteli naší školy.
V lednu při Dnu otevřených dveří jsme pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče předvedli v některých učebnách.krátké etudy o životě ve škole.
Máme velkou chuť zase něco hezkého nastudovat. Tentokrát to bude pohádka, ale její název Vám ještě neprozradíme.
Členové divadelního kroužku Šmrnc
Radost v divadelním kroužku Šmrnc

Vystoupení divadla Šmrnc

Datum publikování: 18.6.2014
Další premiérou našeho školního divadla ŠMRNC je veselé kabaretní pásmo scének, písniček a vyprávění "Diskotéka pro pokročilé začátečníky aneb Jak se chodí za holkama". Sedmnáct dětí od čtvrté do deváté třídy se s úsměvem zabývalo problémy s namlouváním od prvobytně pospolné společnosti až do dneška.
Vystoupení divadla Šmrnc

ŠMRNC MÁ ZA SEBOU PREMIÉRU NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

Datum publikování: 11.6.2013
V pondělí 10. 6. 2013 vystoupilo školní divadlo Šmrnc pro děti z mateřské školky s novým představením nazvaným My se vlka nebojíme. Jedná se o vtipnou pohádkovou hru s písničkami, o zábavu při ní není nouze. Všichni se dobře bavili a herci sklidili zasloužený potlesk. Z přiložených fotografií můžete cítit, jak příjemná atmosféra při vystoupení vládla. Nenechte si ujít reportáž, kterou o tom chystá školní televize Dvojka 2 TV do 19. školních televizních novin. Divadlo v nejbližší době odehraje několik repríz, takže se má ještě mnoho diváků na co těšit!
ŠMRNC MÁ ZA SEBOU PREMIÉRU NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

V PROSINCI MĚL ŠMRNC NABITÝ PROGRAM

Datum publikování: 4.1.2013
Půlroční nacvičování přineslo dětem ze školního divadla Šmrnc ovoce. V prosinci odehrálo divadlo celkem deset představení a sklidilo zasloužený úspěch. Kromě Adventu ve škole, vystupování pro mateřské školy a pro žáky naší školy si zahrály děti i v restauraci Na Sídlišti, na Pohodlí či v Domově důchodců v Litomyšli. Po rozkliknutí této novinky si můžete prohlédnout pár fotografií z jejich vystupování pro ČMOS a pro důchodce. Od pondělí se začíná nacvičovat nový program, takže má-li někdo z dětí chuť se přidat, je nyní ten správný čas!
V PROSINCI MĚL ŠMRNC NABITÝ PROGRAM

ZPÍVALI JSME U VÁNOČNÍHO KAMIONU

Datum publikování: 17.12.2012
V neděli 16. 12. 2012 vystoupili vybraní členové školního divadla Šmrnc u Vánočního kamionu Coca cola, kde zazpívali několik koled. Škole bude věnován výtěžek z této charitativní akce, který použijeme na podporu aktivit našich žáků. Celou akci filmovala nejen školní, ale také kabelová televize, takže se můžete těšit na jejich reportáže. Další fotky naleznete v nejbližší době i na stránkách Coca cola Vánočního kamionu, odkaz naleznete po rozkliknutí této novinky.
ZPÍVALI JSME U VÁNOČNÍHO KAMIONU

Šmrnc vystupoval na Pohodlí

Datum publikování: 12.12.2012
Školní divadlo Šmrnc má plnou sezónu. Nejprve mělo premiéru svého nového představení Pojďme spolu do Betléma a hned i několik repríz na Adventu ve škole, 9. prosince pak vystupovalo na Pohodlí. Všichni herci předvedli skvělý výkon, představení se setkalo s velikým ohlasem, vládla tam úžasná atmosféra a všichni dokonce dostali od pořadatelů výborné občerstvení i krásné odměny, což všem účinkujícím dodalo chuť do další práce. Však ji budou potřebovat, čeká je do Vánoc ještě mnoho vystoupení!
Šmrnc vystupoval na Pohodlí

BESEDA S HERCI PETREM LNĚNIČKOU A MONIKOU ZOUBKOVOU

Datum publikování: 6.12.2012
V úterý 4. prosince pořádalo naše školní divadlo Šmrnc besedu se známým pražským hercem a litomyšlským rodákem Petrem Lněničkou, bývalým členem Vitamínu "S". Přijela s ním i jeho kolegyně Monika Zoubková, kterou znají děti ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Překvapilo nás, jak skromní a příjemní lidé to jsou, jak ochotně odpovídali na jakékoli dotazy. Hodinka příjemného povídání uběhla jako voda a my jsme si odnesli kromě zápisu v kronice a společných fotografií i nezapomenutelný zážitek.
BESEDA S HERCI PETREM LNĚNIČKOU A MONIKOU ZOUBKOVOU

DIVADLO ŠMRNC VYSTOUPILO VE HVĚZDĚ

Datum publikování: 25.9.2012
Školní divadlo Šmrnc opravdu nezahálí. Během září oprášilo program Pro srandu králíkům a dnes jím potěšilo zaměstnance Domova důchodců v Litomyšli. Od příštího pondělí se však začíná nacvičovat nové představení a všichni členové už se těší na nové tváře, které přijdou posílit naše řady. Takže vy, co se chcete přihlásit do divadla, nezapomeňte a v pondělí 1. října přijďte mezi nás v půl čtvrté do projektové učebny. Vaše role už na Vás čeká!
DIVADLO ŠMRNC VYSTOUPILO VE HVĚZDĚ

Šmrnc vystupoval pro děti z naší školy

Datum publikování: 24.6.2012
V pátek 22. 6. vystoupilo divadlo Šmrnc se svým programem Pro srandu králíkům na malém pódiu v jídelně, aby potěšilo děti z naší školy. Publikum bylo úžasné, vládla veselá atmosféra, dokonce se několikrát přidávalo. Z několika přiložených fotografií se o tom můžete přesvědčit.
Šmrnc vystupoval pro děti z naší školy

Vystoupení divadla Šmrnc pro důchodce

Datum publikování: 6.6.2012
V pondělí 4.6.2012 vystoupilo školní divadlo Šmrnc v Domově důchodců v Litomyšli. Představení nabité pozitivní energií babičky a dědečky potěšilo, divadlo hned dostalo "další zakázku" na podzim. Pokud jste neměli čas v sobotu 2.6. 2012, abyste se mohli jít podívat do Zámeckého divadélka na představení divadla Šmrnc, můžete se těšit na 1. září, kdy bude divadlo opět s programem Pro srandu králíkům vystupovat na zámku. Zatím se můžete alespoň podívat na videozáznam, který je vložen na stránce divadelního kroužku.
Vystoupení divadla Šmrnc pro důchodce

PRO SRANDU KRÁLÍKŮM

Datum publikování: 3.6.2012
V sobotu 2.června hrálo školní divadlo Šmrnc v Zámeckém divadélku. Dopolední i odpolední představení byla plně obsazena, z hlediště se ozýval smích a na konci velký potlesk, což mladé herce velmi potěšilo a dodalo jim chuť k dalšímu vystupování. Hned v pondělí svými písničkami a vtipným povídáním potěší seniory v domově důchodců, další dohodnuté reprízy se budou konat opět na zámku 1. září.
PRO SRANDU KRÁLÍKŮM
<< | < předchozí | 1 | 2 | další > | >>