Vyhledat na webu
zavřít
EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en

Starostova odpovědna Odpověď starosty

dne 25. 02. 2014 07:20:21 se dotazoval Petra Vítková

Litomyšlská nemocnice aneb kam to tady spěje

Dobrý den.
Všude čtu o Litomyšl-Lázně ducha a napáda mě otázka co tady v Litomyšli mají být lázně ducha. Když jsem se sem před třemi roky přistěhovala byla jsme tady z toho nadšena krásné kláštěrní zahrady,zámecký park a hlavně poblíž mého bydliště nemocnice s porodnicí a hlavně dětským oddělení. Při plánovaní mého narození synka jsem se ani nerozmýšlela, kde budu rodit. V řijnu 2012 se nám narodil krásný chlapeček a musím říct, že jen díky skvělému personálu Litomyšlské porodnice jsem vše zvládla bez komplikací. Když jsem se dozvěděla o zrušení oddělení jsme ani nevěřila, že něco takového můžete vůbec připustit. Porodnické ooddělení, které je krásně upravené zrušíte a necháte chátrat. Podívejte se jak vypada porodnice ve Svitavech je to tam opravdu hrozné. Ale až teď sem pocítila jak tady dětské oddělení chybí. Náš chlapeček dostal veké horečky a kam teď, my jsme bohužel bez auta, takže pro nás narychlo sehnat auto abysme se dostali do Ústí nebo Svitav bylo dosti komplikované. Proto Vás prosím znovu se zamyslete jestli bylo nejlepší řešení zrušit tak potřebnou věc jako je zrovna dětské oddělení. Copak vy už vůbec nepřemýšlíte, že takových rodin bez dopravního prostředku je více a zdraví je nenahraditelné a o to víc když se týka malých dětí. CO kdyby se to stalo někomu z Vaší rodiny a právě pozdní příjezd do vzdélené nemocnice by ohrozil jeho zdraví. Proč se v dnešní době ruší vše potřebné a to nepotřebné se hrozně řeší. Je opravdu tak důležité rozšiřovat vodní valy je to opravdu důležitější než udělat vše proto, aby znovu začla fungovat nemocnice, která je o sto procent důležitější něž nějaké vodní valy. Vím že asi jeden email Vás asi nepřesvědčí ale zamyslete se nad tím. Z Litomyšle kam sem v dětství ráda jezdila se stává pouze komerčn město, které vše přepočíva ne peníze. Z krásných klášterních zahrad obrostlými krásnymi květinami se stáva zašedlá a chátrající zahrada, které možná nese jméno klášterní ale to je tak vše. Náměstí obklopuji pouze vietnamci, které mají své stánky roztáhlé do poloviny chodníku. Tohle má být podle Vás Litomyšl-lázně ducha. Je to k smíchu. Čím sem chcete příthnout nové rodiny, aby zde začli bydlet. Snad nefungující nemocnicí nebo předraženými byty? nebo snad je nalákate na áměstí za které je mi hanba. Ani pořádě hřiště tady neni. Jedno u řeky, které je věcně zaplněné a ještě obklopené romskými spoluobčany. Kdybych se znovu mohla rozhodnout zda tu bydlet tak už bych sem nechtěla. Zamyslete se prosím kam to tady spěje.
Děkuji


Odpověď ze dne 10. 03. 2014 15:58:51:

Vážená paní Vítková,

chtěl bych reagovat na Vaše výtky směřované na vedení města.
Co se týká nemocnice, město Litomyšl bohužel není vlastníkem a ani zřizovatelem. Vše je v kompetenci Krajského úřadu Pardubice, který nemocnici spravuje a rozhoduje o vybavenosti a stavu všech nemocnic v Pardubickém kraji. Už pět let se snažíme udržet nemocnici v takové podobě, jak jste ji znala dříve. Rozhodování krajského úřadu je samozřejmě na zamyšlení.
Co se týká našeho náměstí a vlastní kultury prodeje, tak Vám musím dát za pravdu. Připravujeme rozšíření vyhlášky, která by upravovala způsob prodeje a zkulturnila moře někdy až nevkusných poutačů a reklam.
V Klášterních zahradách bude v tomto roce docházet ve větším rozsahu k ošetření mobiliáře a v příštím roce se zaměříme na výsadbu a udržovací plán.
Vážená paní Vítková,
chtěl bych Vás ujistit, že se v této nelehké době, která na můj vkus trvá už hodně dlouho, snažíme dělat pro naše město maximum.

S pozdravem
Michal Kortyš, starosta

 
Youtube Litomyšl