Litomysl Město pro lidi záložky a sdílení

Kam dnes?


pondělí 1. června 2020

Aktuality z města

Vyberte nejlepší projekty v participativním rozpočtu!

Už známe 22 návrhů na zlepšení života v Litomyšli. O tom, které nakonec vyhrají, rozhodnete právě vy! Hlasování začíná 15. května a trvat bude do 15. června. Níže se můžete stručně seznámit s projekty. Připomínáme, že každý Litomyšlan starší 15 let má dva kladné hlasy a jeden negativní. Použít musí všechny.

Otevření plovárny se blíží, záleží však na počasí

V souladu s nařízením hygieniků se blíží otevření městské plovárny. Ta bude sloužit veřejnosti od 1. června, pokud to dovolí počasí. Po dobu dvou týdnů bude fungovat pouze 25metrový bazén a tobogán, od 15. června se plánuje zpřístupnění 50metrového bazénu, skokanských můstků a dalších atrakcí.

Omezení služeb městského úřadu v úterý 2. června

Upozorňujeme občany, že v úterý 2. června nepůjde od ranních hodin v budovách městského úřadu elektrický proud. Z tohoto důvodu dojde významnému  k omezení vykonávaných činností a úředníci nebudou moci návštěvníkům pomoci s většinou agend, které spravují.

Křížem krážem prázdninami 2020

Již od roku 2004 pořádá město Litomyšl v prostorách Rodinného centra na Toulovcově náměstí oblíbenou prázdninovou zájmovou činnost pod názvem Křížem krážem prázdninami (KKP). Projekt je v letošním roce určen pouze pro děti pracujících rodičů s trvalým pobytem v ORP Litomyšl.

Jak město pomáhá v době koronavirové krize

Pomoc s ekonomickými problémy, které vznikly kvůli pandemii covid-19, je primárně záležitostí vlády. Nicméně litomyšlská radnice se již od března intenzivně zabývá možnou pomocí nejenom podnikatelům a živnostníkům, ale i dalším ohroženým skupinám obyvatel.

Litomyšlská účtenkovka aneb Litomyšlané sobě!

Jak by se vám líbilo, kdyby vám oběd, svačinu či večeři uhradilo město Litomyšl? Může být! Stačí jen trochu štěstí. Město Litomyšl chce podpořit místní restaurace, hospody a bary a nabízí soutěž, která bude trvat až do konce prázdnin. Formulář s podmínkami soutěže je ke stažení - přejeme dobrou chuť a držíme palce!

Od pondělí 25. května opět fungují školky

Život se po epidemii koranaviru pomalu vrací do normálu. Od pondělí 25. května se v souladu s nařízením vlády a doporučením epidemiologů otvírají mateřské školky. Vedení školek musí zajistit provoz a důsledně dodržet podmínky, které stanovilo ministerstvo školství

Soutěž Lázeňské prameny pokračuje i v roce 2020!

Zahájení lázeňské sezóny se sice z pochopitelných důvodů konat nemohlo, ale o soutěž Lázeňské prameny nás koronavirus neochudí! Letos můžete vybírat z celkem 30 litomyšlských lázeňských míst. Věříme totiž, že duši umí vyléčit i dobré jídlo a pití - tedy naše gurmánské prameny!

Město řeší budoucnost pavilonu u zámku

Letos v červnu uplyne pět let od oficiálního dokončení revitalizace zámeckého návrší. Projekt za téměř 400 milionů korun, který byl většinově financován z evropských a státních dotací, si za tu dobu našel řadu příznivců i odpůrců. Letos končí doba udržitelnosti projektu.
© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty