Litomysl Město pro lidi

Kam dnes?


pondělí 13. července 2020

Aktuality z města

Plán B - návrat moderního umění do ulic

Od 2. července do 2. září se můžete v litomyšlských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích seznámit s výtvory předních českých autorů a autorek moderního umění. Výstava Smetanovy výtvarné Litomyšle s názvem Plán B a podtitulem Naděje v Litomyšli má za cíl zaujmout či pobavit.

Pohádkové Pátky jsou jako zázrakem zpátky!

Ještě před zahájením žádného z ročníků Toulovcových prázdninových pátků jsme neměli tolik otazníků. Ještě nikdy nebylo „riziko nekonání“ tak blízko... Program byl připravený již od února, ale bedlivě jsme sledovali všechna rozvolňovací opatření a doufali jsme… a vyplatilo se!...:-)

Cyklobusem Českomoravským pomezím po patnácté!

Blíž atraktivitám nejen Českomoravského pomezí se dostanete díky provozu cyklobusů. V provozu jsou každou sobotu a neděli i o státních svátcích až do 28. září letošního roku.

Město chce koupit vilu Klára

Zastupitelé v červnu schválili odkup zchátralé vily Klára od Pardubického kraje za odhadní cenu 5 milionů Kč. Pro bylo 17 a tři přítomní se zdrželi. Vilu chce město v budoucnu nabídnout k prodeji a mít tak kontrolu nad tím, co s touto historickou budovou a pozemkem bude.

Upozornění na uzavírku silnice v Nedošíně

Od 6. července do 31. srpna letošního roku bude kvůli pokládce vysokonapěťových kabelů omezen vjezd do Nedošína ve směru od čerpací stanice MOL. Uzavírka se bude týkat úseku od odbočky k výrobnímu závodu společnosti Saint-Gobain Adfors až po vjezd na městkou čistírnu odpadních vod.

Úřední hodiny o prázdninách

Upozorňujeme občany, že na Městském úřadu Litomyšl budou během léta v červenci a srpnu zkráceny úřední hodiny v pondělí a ve středu do 16.00 hod. V ostatních dnech zůstávají hodiny stejné do 14.00 hod. Mimo úřední dny mohou být úředníci kvůli plnění pracovních povinností mimo své kanceláře.

Výstava o spolupráci ČR a Izraele

Do 20. července se můžete seznámit s unikátní výstavou Záhadné pouto, která mapuje společnou historii a vztahy České republiky a Izraele. Díky spolupráci izraelské ambasády, Židovské obce a vedení města se Litomyšl stala druhým místem v ČR po Pražském hradu, kde je výstava k vidění.

Provoz školek přes léto

Upozorňujeme rodiče, že přes léto bude platit změna v provozních dobách litomyšlských školek. I. mateřská škola (Zámecká) bude mít uzavřeno úplně, II. mateřská škola („Vertexová“, od září MŠ Sedmikráska) bude mít zavřeno od 20. července do 23. srpna.

Jak je to s výstavbou dálnice D35?

Jak se pokročilo s výstavbou dálnice? Kdy by mohla být hotová? Jaká je nyní situace? V současné době se řeší nutná administrativa. V úterý 23. června proběhlo veřejné projednání žádosti o vydání územního rozhodnutí na výstavbu dálnice D35 Litomyšl - Janov, I. etapa v úseku kolem Kornic.

Nadační fond opět pomáhá. I díky vám a vaší štědrosti

Rodiče dětí z celého Litomyšlska budou moci své potomky nechat moderně a bezbolestně otestovat na zažívací problémy ze slin. Nadační fond místní alergologii přispěje na pořízení PEP testů ve výši 55 tisíc Kč. A to není jediná pozitivní zpráva z červnového zasedání správní rady.

Výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu

Sláva vítězům, čest poraženým. Litomyšlané vybrali své nejoblíbenější projekty v prvním ročníku participativního rozpočtu. V hlasování veřejnosti zvítězily revitalizace sportoviště Wembley, výsadba stromů života pro Litomyšlata, zvelebení Oseckého údolí a pořízení automatického externího defibrilátoru.

Pravdivě vykreslená historie o rytíři Toulovcovi

Představujeme novinku pro ty nejmenší cestovatele a výletníky. Originální omalovánky se spoustou otázek a úkolů spatřily světlo světa díky Sdružení obcí Toulovcovy Maštale a městu Litomyšl. Na dvaadvaceti stranách se můžete seznámit s tím, jaký život mohl rytíř Vavřinec Toulovec prožít.

Litomyšlská účtenkovka aneb Litomyšlané sobě!

Jak by se vám líbilo, kdyby vám oběd, svačinu či večeři uhradilo město Litomyšl? Může být! Stačí jen trochu štěstí. Město Litomyšl chce podpořit místní restaurace, hospody a bary a nabízí soutěž, která bude trvat až do konce prázdnin. Formulář s podmínkami soutěže je ke stažení - přejeme dobrou chuť a držíme palce!

Kalendáře z Litomyšle opět slaví úspěch!

V V Lysé nad Labem byly 18. června vyhlášeny výsledky soutěže turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG. Mezi desítkami brožur, letáků, publikací, map, katalogů a kalendářů se opět neztratily kalendáře z Litomyšle. Nástěnný kalendář „Litomyšlské hvězdy 2020“ získal 1. místo v kategorii Turistická informace roku 2020, podkategorii kalendáře. Jsme rádi, že porotu zaujala kombinace 12 osobností a k nim přiřazených míst, se kterými jsou v Litomyšli spjatí.

Soutěž Lázeňské prameny pokračuje i v roce 2020!

Zahájení lázeňské sezóny se sice z pochopitelných důvodů konat nemohlo, ale o soutěž Lázeňské prameny nás koronavirus neochudí! Letos můžete vybírat z celkem 30 litomyšlských lázeňských míst. Věříme totiž, že duši umí vyléčit i dobré jídlo a pití - tedy naše gurmánské prameny!
© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty