Stiga 17, 11. 2012

FotogalerieOddělení techniky a sportuStiga hokej > Stiga 17, 11. 2012

Předposlední turnaj Litomyšlského poháru 2012 ve stolním táhlovém hokeji Stiga se v sobotu 17. 11. hrál v DDM Litomyšl. Zúčastnilo se ho 11 hráčů, kteří se základní skupinou snažili dostat mezi osmičku čtvrtfinalistů. Velké problémy s udržením své pozice měl Zdeněk Lopaur, který se po záchraně nepříznivě se vyvíjejícího zápasu s Jindrou Petrem ztrát nevyvaroval a mohl být rád za 5. místo. Ještě hůř dopadli Jiří Junek a Láďa Cafourek, kteří museli své pozice přenechat Petru Vohralíkovi a Báře Petrové. Ve čtvrtfinále byl reálně otevřený jen souboj mezi Tomášem Halamou a Z. Lopaurem, ale i v něm se po dvou vyrovnaných zápasech ukázala Lopaurova převaha. V semifinále Patrik Petr porazil Z. Lopaura a Robert Jež Michala Boštíka shodně 3:0. Finále jednoznačně ovládl P. Petr 3:0, zato bitva o 3. příčku skončila po prodloužení 5. zápasu 3:2 pro šťastnějšího M. Boštíka. Ve skupině o 5. místo nečekaně dominoval J. Petr, ve skupině o 9. místo se zcela obrátilo pořadí ze základní skupiny a s jedinou ztrátou ji vyhrál nadějný žák 1. třídy ZŠ Matyáš Cafourek, který za sebou nechal 2 „staré pardály“. Průběžné pořadí: 1. Patrik Petr (THC Stiga Elites) 400b., 2. Robert Jež (THC Stiga Svitavy 93) 335, 3. Michal Boštík 307, 4. Zdeněk Lopaur 281, 5. Jindřich Petr 198, 6. Tomáš Halama 157, 7. Jiří Junek 128, 8. Barbora Petrová 100, 9. Dominik Kubík 79, 10. Josef Malý 66 (všichni Stiga HC Benátky) a dalších 11 účastníků. Závěrečné kolo se uskuteční v sobotu 15. 12. od 14 hod. na stejném místě. Mezitím však hrajeme každý úterní podvečer Stiga-ligu, kde rádi uvítáme zejména Matýskovy vrstevníky a jejich tatínky a 8. 12. se v Praze utkáme o další body do Českého poháru 2012/2013 – pořád je o co hrát!