Vesmírné jarní prázdniny 2014

Tábory > Vesmírné jarní prázdniny 2014

V rámci odpoledního odpočinku se děti podílely na vyprávění pohádky. Každé z nich přispělo jednou větou a vznikaly opravdu podivuhodné příběhy. O tom se můžete přesvědčit sami….

Jak se žije na planetě
Byla jednou jedna malá planeta a byla hodně barevná a na tý bydleli mimozemšťané. Ty mimozemšťané byli jednooký a byli také hodně barevný. A ty mimozemšťané si tam hráli. A povídali si pohádky. Vyprávěli si, jak jsem přistála raketa. Když si tak vyprávěli, raketa nastartovala. Bohužel si nikdo nevšiml, že se do rakety, schovali dvě děti a raketa odletěla na měsíc. Kde byli mimozemšťani a ti byli stejně barevní jako ta planeta, proto nebyli vidět. Takže se rozhlásilo, že tam nikdo nežije. A to byl OMYL.

Hádka planet
Byli jednou dvě planety a ty se znepřátelili. Jednou se potkali a začali se hádat „kdo je silnější.“ Hádka byla dost ostrá. Ta hádka byla tak ostrá, že se málem někdo zranil. A začalo zemětřesení, protože do sebe narážely. A tu se do hádky připletli další planety. A jedna planeta navrhla, že je nejsilnější a ty druhý se začaly pře křikovat, že jsou ony ty nejsilnější. Tu se do hádky připletlo slunce a moudře jim pravilo „nehádejte se, vždyť je to přece jedno kdo je nejsilnější. Pošlu do hádky kamarádky hvězdy, ať vás oblétávají. Aby nedošlo k vážnému zranění.“ Na jednou se objevila planeta Země a všechny na ni vykulili oči, jak je krásná. Přestali se hádat a rozhodli, že planeta Země je ta nejkrásnější a nejsilnější.