MČR v karate 2012

Oddělení techniky a sportu > MČR v karate 2012

Tak to máme tady, vrchol sezóny, na který se všichni závodníci připravují, sbírají body, aby mohli být na tuto každoroční rekapitulaci nominováni. Z našeho oddílu byli nominováni Marek Dostál, Dušan Balog a Veronika Jandová. Všichni naši závodníci byli nominováni, do kategorií kata i kumite. Soutěžení v katách to všichni tři rezolutně zamítli s konstatováním: "Ušetříme MČR od našich kata." Na samotné závody jede pouze Veronika a Dušan. I když se jede pouze na odpolední blok soutěží v kumite, vyjíždíme už v 6:45 hod., na místo konání jsme se dostali něco po desáté hodině. V hale nás hned vítala početná skupinka závodníků z Liberce v čele s Boďou Kolocem. Po chvíli rozkoukání se naši závodníci byli přihlásit do soutěžních kategorií. Spíše jenom Dušan kvůli převážení a Verča ta poslala jenom průkaz, protože je stejně nejtěžší kategorie. Teď nám nezbylo nic jiného, nežli čekat, až začnou naše zápasy. Čas jsme si krátili fanděním závodníkům z Liberce a nebo jen tak povídáním s trenéry a kouči jiných oddílů. Po slavnostním nástupu se většina svěřenců začala rozcvičovat a povzbuzovat. Každý oddíl se snaží své svěřence řádně nabudit k těm nejlepším výkonům. I my máme své rituály, občas to trochu bolí, ale pomáhá to.

První na zápasiště nastupuje Veronika se svoji výškou se pohybuje ve středu nastoupených závodnic. Hned jako první zápas jí los určil hmotnostně i výškově převyšující soupeřku z Třince. Tenhle zápas bude asi bolet, a tak se Verča bod po bodu přibližovala k vítězství v tomto zápase. Do dalšího kola nastupuje proti Simoně ze Dvora Králové nad Labem. Většinou to byla lehká soupeřka, ale dnes to Verča neměla tak lehké. Opět utržila od této soupeřky škrábanec a to na nose. Zápas byl ukončen se skórem, které vypovídalo o Verčině převaze. Tato výhra zaručovala postup do finálového duelu, který se uskuteční až po skončení všech eliminačních kol. A hned přebíháme na další zápasiště, kde se připravuje Dušan. První eliminační kolo je pro našeho svěřence příznivé a postupuje dále. V dalším kole jsme již neměli takové štěstí, Dušan nedostatečně kontroloval techniky a byl ze zápasu vyloučen. V jeho kategorii jsou kontakty na hlavu zakázány, ale až postoupí do seniorů tak za to budou body. Dušan nakonec obsadil ve své kategorii třetí místo.

Ve finálovém bloku Veronika nastoupila proti Zuzce Teufelové, staré známé soupeřce, se kterou to nikdy nebylo lehké. Jednou vyhrála Zuzka podruhé zase Verča. Kdo bude mít to štěstí dnes? V průběhu utkání je Veronika hlasitě povzbuzována zástupci Libereckého oddílu. Zápas byl poznamenán mnoha kontakty i nějaká ta krev ukápla. První bod získala Zuzka, Veronice se podařilo také zabodovat a tím vyrovnat skóre. Poté ještě přibyly další dva body za maegeri, které Zuzku posadilo na zem. Zbytek zápasu šlo už jenom o udržení bodového náskoku a vítězství. S ukončením zápasu nás všechny zalila vlna radosti a dojetí. Veronika obhájila svůj titul z minulého roku. Po skončení finálového bloku je na řadě vyhlašování jednotlivých kategorií. Pořadatelé věnovali finalistům hodnotné ceny lišící se svým významem získáním titulu mistra České republiky. Sportovní halu opouštíme kolem páté hodiny, kdy jsme se rozloučili s "Liberečák." Přejeme mnoho dalších nejen sportovních úspěchů a pro ostatní členy oddílu dobrou motivaci v dalším snažení!

FotografieFotografieFotografieFotografie