Výstava keramiky a africké odpoledne 2010

Jiné > Výstava keramiky a africké odpoledne 2010

O výstavěAfrické odpoledneDalší |

Naše každoroční výstava keramiky se letos bude konat v zámeckém sklepení. Můžete se přijít podívat každý den, od pondělí do neděle, mezi devátou a sedmnáctou hodinou.

Výstava bude otevřena od 1.6. do 20.9.2010.

Zároveň si nenechte ujít Africké odpoledne v areálu zámku, které se bude konat 16.6. od 14.00 hod. Užijeme si kupu srandy a vyzkoušíme si tisk afrických vzorů na textil.

Afrika Amazonie Afrika Amazonie Afrika Amazonie Afrika Amazonie

Fotky z výstavy

O výstavě

V pondělí 31.5.2010 proběhlo slavnostní zahájení výstavy keramických kroužků DDM Litomyšl v Zámeckém sklepení, která letos potrvá až do 20. září 2010. V těchto nádherných prostorách nás naladily rytmy bubnu Jana Jovbaka na letošní témata keramických prací – Afriku a Amazonii.

Na vernisáž přišli skoro všichni autoři exponátů a s nimi rodiče, příbuzní a kamarádi, jak už to na našich výstavách bývá. Již tradičně patří k vernisáži vystoupení skupiny Věneband, která zahrála vlastní i africké skladby prosvícené sluncem, aby nás ve studeném sklepení zahřály.

Náš dík patří všem, kteří nám pomohli výstavu připravit - za krásné prostory Smetanově Litomyšli o. p. s., jmenovitě manželům Piknovým a paní Ivaně Baarové, která se o nás při instalaci starala a výstavu nám bude hlídat. Děkujeme sponzorům výstavy: První litomyšlské stavební a. s. za zapůjčení ytongových panelů na instalaci a Janu Renzovi za vyrobení kovových tiskátek s africkými vzory adinkra . Děkujeme všem rodičům, kteří nás podpořili nejen při instalaci, ale i v průběhu celého školního roku. Velice si vážíme každé pomoci.

Výstava je rozdělena do dvou celků. Pod názvem Afrika se představují práce dětí pod vedením Hanky Plíhalové Šafaříkové, instalace je členěna do jednotlivých příběhů. Dominantou je průvod zvířat, toulajících se Afrikou, následuje setkání s domorodci, tanec kolem ohně, obřady a rituály, obličejové masky a portréty osob, s kterými jsme se "setkali". Část je věnována třem příběhům Afriky, které nás inspirovaly při modelování. Poslední zastavení patří předmětům, které jsme si sebou do Afriky "vezli". Bohužel se nám nepodařilo vystavit všechny věci, protože se nám prostě nevešly. Rozhodli jsme se, že nejdůležitější je zásoba vody, a tak jsme vystavili cestovní lahve a nádoby na vodu s krajinou a stromy Afriky. Nejvíc nás mrzí, že se nám nevešel na výstavu celý vozový park s osobními i nákladními auty a skvělou motorkou, které nás spolehlivě vozily po Africkém kontinentu.

Afriku a Amazonii od sebe odděluje plastika dívky Elišky v životní velikosti od autorky Jany Věnečkové.

„Co mám v hlavě, když se řekne Amazonie“ je název malého projektu dětí z kroužků pod vedením Evy Pecháčkové. Zajímali jsme se o to, které z běžně dostupných věcí, rostlin a zvířat mají svůj původ v Amazonii a na výstavě jsme se pokusili naznačit prolínání přírody a civilizace.

Výstava je otevřena v Zámeckém sklepení od 1.6. do 20.9. 2010, denně od 9:00 do 17:00. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Africké odpoledne v areálu zámku

Africké odpoledne
ve středu 16. června 2010
bylo doprovodným programem k výstavě keramiky DDM Litomyšl, která probíhá celé léto v zámeckém sklepení.

Návštěvníkům zámeckého areálu jsme nabídli možnost potisknout si trička nebo jiný textil razítky adinkra a zahrát si různé hry. Co by to ale bylo za africké odpoledne bez hudby? Trio spřátelených muzikantů Alžběta Melkusová, Pavel Jasanský a Jan Jovbak nejen hráli pro potěšení všech účastníků odpoledne i náhodných příchozích, ale také nabídli dětem i rodičům různé nástroje, aby si mohli všichni zahrát společně.

Více informací a fotečky | Plakátek

Další