Vyhledat na webu
zavřít
Vyhledávat na webu
en

Covid-19 Očkování proti covid-19 - základní informace

V budově N - neurologické ambulanci - v areálu Litomyšlské nemocnice se v druhé polovině ledna začalo s očkováním seniorů starších 80 let na covid-19. Tyto moderní a bezbariérové prostory vybrali zástupci nemocnice, města a Pardubického kraje pro zajištění maximálního komfortu pacientů i zdravotnického personálu. Výhodou je i možnost parkování přímo v areálu nemocnice a dostupnost místa z nedalekého autobusového nádraží. Parkování je v areálu nemocnice po dobu provozu očkovacího centra na hodinu zdarma.

Kromě očkovacího centra v Litomyšlské nemocnici fungují i dvě odběrová místa na testování na covid-19.

Proč je očkovací centrum v Litomyšlské nemocnici?

Ve spolupráci s vedením nemocnice a krajem jsme dostali od státu za úkol očkovací centrum vybudovat do začátku února, což se podařilo a moc děkuji všem, kteří dali ruku k dílu. Od začátku jsme preferovali umístění v nemocnici a ideálně v neurologické ambulanci, protože poskytuje dobré zázemí jak pro očkované, tak pro očkující. Je tam okamžitá možnost komukoliv poskytnout pomoc v případě jakýchkoliv komplikací a v nemocnici navíc standardně pracují se zdravotnickým odpadem, jako jsou použité jehly a podobně. Uvnitř areálu je nové parkoviště, kde by mělo po dohodě s nemocnicí být po dobu provozu očkovacího centra prodlouženo bezplatné parkování na jednu hodinu, prostory jsou bezbariérové a snadno dostupné i pro spoluobčany s horší pohyblivostí, což je naprostý základ. Umístění v nemocnici tedy dává největší smysl pro všechny strany. Za město ještě pomůžeme s informačním značením a poskytneme administrativní pracovníky, aby se zdravotníci mohli věnovat jen očkování a nemuseli ztrácet čas s vyplňováním dat pro stát,“ uvedl ke startu očkovacího centra starosta Daniel Brýdl.

Kde se očkovací centrum nachází?
Vpravo od hlavního vstupu do areálu Litomyšlské nemocnice, v přízemí budovy N - neurologické ambulanci. Centrum i cesta k němu je značena pomocí informačních cedulí, a to jak z vrátnice, tak z hlavního parkoviště.

Jak se mohu přihlásit na očkování?

Pouze elektronicky na adrese registrace.mzcr.cz, tento způsob byl stanoven vládou a není v moci zaměstnanců nemocnice přihlásit zájemce jinou cestou.

Nemohu se přihlásit, potřebuji pomoc
Lidem, kteří nemohou či nechtějí využít výše uvedené metody, s přihláškou pomohou například operátoři na bezplatné infolince 1221 (je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hod. a o víkendu od 9 do 16.30 hod.), případně obvodní lékaři.

Pokud budete mít k očkování dotazy, můžete využít nabídky městského úřadu, který od 1. února zprovoznil infolinku na tel. čísle 605 929 273, kde se vám pokusí pomoci každý pracovní den od 8 do 10 hod.

Jak se z očkování odhlásit?
To lze zařídit opět pouze elektronicky. Při registraci do systému jste vy, nebo osoba, která ji provedla za vás, obdrželi e-mail od noreply@reservatic.com. V něm jste dostali potvrzení o termínu, místu očkování a na konci je uveden termín, do kdy je možné očkování stornovat. Pod touto informací je odkaz na zrušení rezervace. Po kliknutí na odkaz se rezervace zruší a vám přijde další e-mail s potvrzením o stornu. Pokud nemůžete zprávu najít, zkuste prohledat kromě složky Doručené i adresáře Hromadné a Spam.

Při zrušení prvního termínu se automaticky zruší i termín na druhou dávku vakcíny. Pokud potřebujete zrušit pouze druhý termín, dejte o tom vědět na příslušné očkovací centrum, kde jste zaregistrovaní. Jedná-li se o litomyšlské očkovací centrum, volejte od 7.30 do 14.30 hod. na linky 461 655 917, 461 655 918. Více informací k systému přihlášení a odhlášení najdete na webu reservatic.com/ockovani.

Kdy na mě přijde řada?
Od pondělí 1. března budou v souvislosti s celostátní očkovací strategií očkováni i lidé 70+ a pedagogové. Lidé 70+ věku se mohou registrovat přes centrální rezervační systém. 


Již od soboty 27. února měli možnost se do systému hlásit pracovníci škol. Podle posledních informací se zaměstnanci škol budou moci přihlašovat do systému na základě unikátního kódu, který obdrželi ředitelé. 


Od 1. března začnou být lidé starší 70 let věku očkováni také u praktických lékařů, kterých se v kraji do očkování přihlásilo dosud 180. Bohužel, aktuálních dodávek vakcíny AstraZeneca je pro tento účel velmi málo. Každý přihlášený lékař bude moci teď dostat prostřednictvím pěti nemocničních lékáren prozatím dvě lahvičky vakcíny, což je dvacet očkovacích dávek.

Jsou volné termíny očkování? V závislosti na dodávkách vakcín se průběžně aktualizují volné termíny na očkování, pokud potřebujete sebe nebo své blízké přihlásit, doporučujeme zjišťovat volnou kapacitu přes odkaz registrace.mzcr.cz. Ke změnám může dojít ze dne na den.

Jak najít Litomyšlské očkovací centrum v přihlašovacím registru? V centrálním registru se litomyšlské očkovací centrum v nemocnici zobrazuje jako Svitavy – Litomyšlská nemocnice. Představitelé města již prostřednictvím kraje požádali správce systému, aby se jako první nezobrazoval okres, ale přímo místo očkování, protože to může být pro veřejnost matoucí.

Mapa areálu Litomyšlské nemocnice (formát jpg, velikost 675,96 KB)

Mapa areálu Litomyšlské nemocnice (formát pdf, velikost 77,36 KB)

Jak si zvolit Litomyšlskou nemocnici v registru (formát jpg, velikost 340,79 KB)

 
Youtube Litomyšl