EN / DE / PL / FR
Vyhledávat na webu
fr pl de en ua

obrázek k Ilustrační foto: Unsplash.com
Konečně to propuklo, atleti v celé republice zahájili domácími závody akcí Atleti spolu a ukázalo se, že jsou na sezonu dobře připraveni. Bohužel absence školních závodů omezila nábor nových adeptů do žákovských družstev. Přesto vstup litomyšlských atletů do soutěží družstev byl vynikající.

V Chrudimi zahájila soutěž přípravek, kde vyhrála družstva chlapců i děvčat, mezi chlapci byli nejlepší Maxim Jůza, první dvě místa u děvčat obsadily Pavla Chadimová a Veronika Brychtová. I po 2. kole ve Vysokém Mýtě si naše družstva udržela vedení před Vysokým Mýtem, Chrudimí, Chocní a družstvy Slatiňan. Mladší žactvo zahájilo soutěž ve Svitavách. Lépe si vedla děvčata, která v soupeření 9 družstev obsadila 2. místo za domácím družstvem Svitav. Chlapců bylo málo a museli se spokojit se čtvrtým místem. Z jednotlivců můžeme vyzvednout výkony Metyšové, Kotyzové a Novákové, z chlapců Brychty, Jůzy a Kabrhela. Starší žáci zahájili soutěž 1. kolem v Ústí nad Orlicí, mimořádným úspěchem je 2. místo chlapců za ŠAK Pardubice. Nejvíce bodů z ískal Vilém Voříšek, který vyhrál kouli (14,78), disk (40,83), ale skvěle závodili i Tringela na 60 (7,49), 300 m (39,44), J. Brýdl, S. a V. Šafářovi, Kubíček, Kabrhel. I 4. místo děvčat je dobré v nejvyšší krajské soutěži - nejvíce bodovaly ve vrzích Peřinová, Tomšů, Nováková, Gultová, v bězích Suchánková, Šmejdová, ale i Kotyzová, Metyšová, Motáková, Škeříková. Milým překvapením bylo i vítězství Litomyšle v prvním druholigovém kole. Pořadí v Ústí nad Orlicí bylo 1. Litomyšl, 2. Olymp Praha B, AC Pardubice, Čáslav, Jičín, Hvězda Pardubice B, Aktis Praha, Ústí nad Orlicí. Matouš Budig vyhrál 100 i 200 m, Vitner 800 a 1500 m, T. Kozák kouli. Raritou je, že v druholigové soutěži dokázal bodovat v tyči letos sedmdesátiletý veterán I. Strnad, naopak milé je, že poprvé žák K. Tringela v téže soutěži zaběhl 100 metrů pod 12 sekund. Soutěže dorostu a juniorů neobsazujeme, ale naši hostují jinde - L. Sršňová závodila i v lize za V. Mýto a zajímavý je i její výkon na 100 m (12,76), Kabrhelová s T. Kladivovou hostují za dorost ve Svitavách a v 1. kole získaly polovinu bodů svitavského družstva. J. Jirout po tréninkové pauze v dresu AC Pardubice bodoval na překážkách i kouli.
V červenci se v Litomyšli uskuteční mezistátní utkání veteránů Česko - Slovensko ve skokanských disciplínách. Petr Jonáš