fr pl de en ua
kalendář

Motokrosař Rathouský ovládl Opatov!

obrázek k Foto: Orion Racing Litomyšl
Český šampionát motokrosařů pokračoval 12. září předposledním závodem na dráze v Opatově u Svitav. Na domácím okruhu byly hodně vidět barvy Orion Racing Teamu a zasloužil se o to především čerstvý juniorský šampion - 18letý Petr Rathouský ve třídě MX2 (250 ccm), kde po velkém boji nakonec vystoupil na nejvyšší stupínek!

V seriálu MMČR si upevnil průběžnou třetí pozici, když vede obhájce titulu Slovák Šimon Jošt. V silnější kubatuře MX1 (450 ccm) potvrdil roli favorita španělský dravec Jose Butron - Orioňák Jonáš Nedvěd byl celkově šestý, jeho zkušený parťák Petr Bartoš dojel hned za nim sedmý a ještě divákům vystřihl vítězství ve veteránech, což byla od něho dohromady velká paráda!
Škoda ranní opatovské zranění juniora Dominika Kučeříka (14 let) v kubatuře 85 ccm, neboť Dominik před tímto podnikem vedl seriál.

Jeho pozici odpoledne výborně zaujal další člen Orion Junior Racing týmu teprve 12letý Martin Červenka, který po krásném výkonu nakonec bral stříbro na stupních vítězů. Poslední sedmé klání mistrovství ČR jednotlivců zavítá 3. října tentokrát do moravského Přerova a 10. října jsou na programu závody družstev v Dalečíně na Vysočině.