fr pl de en ua
kalendář

Juniorský motokros odstartoval, Rathouský vede!

obrázek k Juniorský motokros odstartoval, Rathouský vede!
Po dlouhé covidové pauze to konečně začalo, a tak příznivci i závodníci Mez. mistrovství ČR Junior si přišli po delší pauze na své. Nejprve se rozburácely motorky 6. června v Horažďovicích, následoval 19. června jihočeský Jinín. Na prvním podniku, kam dorazili v hojném počtu mladí zástupci z Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Švýcarska, nenašel přemožitele ani v jedné jízdě hlavní kubatury MX2 pilot Orion Racing týmu Petr Rathouský (18 let).

Petr jel opravdu skvěle a zaslouženě dominoval. Ve slabší skupině pětaosmdesátek jsme letos angažovali dva nové mladíky. Dominik Kučeřík (14 let) v Horažďovicích bral třetí pozici, Martin Červanka (12 let) dojel sedmý. V ženské části, která letos nově doplňuje juniorský seriál, byla Bára Laňková v cíli čtvrtá.

Za velkého vedra se pokračovalo v Jiníně, no a zde po horších startech dojel Rathouský dvakrát třetí - průběžně si ovšem upevnil vedoucí postavení v nejsilnější třídě MX2 Junior do 23 let. Kučeřík bral opět stupně vítězů, když skončil třetí, celkově po dvou kláních se již ale posunul na druhou příčku v šampionátu, jeho týmový kamarád Červenka měl tentokrát několik kolizí, kvůli kterým závod dokončil v druhé desítce. Zkušená bojovnice Laňková skončila i tentokrát těsně pod stupni vítězů a v průběžné klasifikaci mistrovství jí patří nepopulární bramborové umístění.

Juniorský kolotoč závodů pokračuje 6. července třetím dílem na dráze v jihočeských Klukách, nedaleko Písku.