fr pl de en ua
kalendář

Atletické okénko

obrázek k Atletické okénko
V únoru vyvrcholila halová atletická sezona krajskými přebory ve všech kategoriích, v našem kraji neexistuje regulérní atletická hala, proto stejně jako většina krajů své přebory pořádá v Praze, Jablonci nebo Ostravě. Pardubické přebory od žactva po dospělé se konaly letos v Ostravě. Řada atletů vynechává halu, protože jejich disciplíny nejsou na pořadu nebo se připravují až na letní sezonu. Mnozí se věnují v zimě sportování v tělocvičnách, u nás např. košíkové.

V Ostravě úspěšně testoval své zimní výkony v netradičních disciplínách P. Baar (2. v kouli a 3. ve výšce), nejúspěšnější byl V. Voříšek, který v žákovské kategorii vyhrál kouli a byl třetí ve výšce. Loňští mladší žáci startují letos o věkovou kategorii výše: M. Jůza byl 2. na 60 m př., 4. v dálce a v běhu na 800 metrů, M. Metyšová byla 4. v kouli a ve finále běhu na 60 metrů.

Krajské přebory přípravek v hale se uskutečnily v Pardubicích, ale běh na 600 metrů se běžel venku. Pro většinu nejmladších atletů to byly první závody v hale. Nejlepší výkony ve všech disciplínách předvedla Němcová, která má ze závodů zatím největší zkušenosti. I výkony dalších děvčat Havranové a Hurychové byly lepší než výkony chlapců. Z nich byl na 60 m nejrychlejší Hladík, na 600 metrů Vavřín, v dálce nejlepší Halamka. Ve vložených odpoledních závodech stojí za zmínku výkony veterána Z. Novotného (50) na 60 metrů (8,97) a dorostenky Suchánkové na 60 př. (11,22).

Na halovém víceboji v Jablonci startoval mezi juniory J. Jirout, nejlepších výkonů dosáhl ve sprintech, naopak slabinou byly skok vysoký a skok o tyči, děvčata Sršňová a Kabrhelová byla nejúspěšnější také ve sprintech.

V nové brožuře nejlepších atletických výkonů za minulý rok 2021 je zařazeno 8 členů našeho oddílu – z mužů nejlépe V. Kozák (9. v oštěpu (67,94), Baar, T. Kozák, Vilček, veterán Strnad – čes. rekordman v kategorii nad 70 let), z děvčat Sršňová a Tomšů, nejlépe se umístil na 4.místě žák V. Voříšek (koule 15,00).

V březnu ještě plánujeme uspořádat tradiční oddílové závody v hale Šapito ve Svitavách, krajské soutěže družstev mladšího žactva by měly odstartovat nově přespolním během, rovněž v březnu. Petr Jonáš