Litomysl Zprávy z města záložky a sdílení

Studenti se sjíždějí do Litomyšle

Ve dnech 22.–25.11.2012 bude Litomyšl hostit konferenci Evropského parlamentu mládeže v ČR – IX. České fórum. Tohoto ročníku s mottem „The Art of an Idea“, se účastní 70 studentů z českých středních škol. Jejich program bude zajišťovat mezinárodní tým složený ze středoškoláků a vysokoškoláků z celé Evropy.

Během čtyř dnů projdou účastníci rozličnými aktivitami, díky kterým se lépe seznámí s fungováním evropského zákonodárství, naučí se pracovat v týmu při řešení složitých politických problémů, promlouvat k desítkám posluchačů a také si procvičí cizí jazyky – konference totiž bude probíhat celá v angličtině.

EPM je vzdělávací projekt, do kterého je zapojeno třicet pět zemí od Portugalska po Gruzii – jeho akcí se každý rok zúčastní přes 20 tisíc studentů. EPM vznikl v roce 1987 ve Francii, česká pobočka byla založena v roce 1998. V Česku funguje jako občanské sdružení, které je politicky nezávislé, a které spravují studenti středních a vysokých škol. Hlavním cílem tohoto projektu je aktivní zapojení mladých lidí do veřejného dění, podpora konstruktivní diskuze ve společnosti a osobnostní rozvoj mládeže.

Zvláštností letošního ročník Českého fóra je veřejný koncert, který se bude konat 23.11. ve Smetanově domě, a kde se v roli vystupujících představí sami účastníci konference. V rámci EPM jde o tradiční akci, pořádanou však zatím většinou pouze na výrazně větších mezinárodních konferencích. Inspirací pro tuto událost se stalo samo hostitelské město Litomyšl se svou bohatou kulturní tradicí i současností.

IX. České fórum získalo záštitu místopředsedy Evropského parlamentu Oldřicha Vlasáka, hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka a starosty Litomyšle Michala Kortyše. Celá akce se  koná ve spolupráci s Gymnáziem Aloise Jiráska, Litomyšl, Domovem mládeže VOŠP a SPgŠ a tiskárnou HRG spol. s.r.o.

 


Tereza Krůčková
členka předsednictva pro PR a komunikaci se školami

datum uložení: 19. 11. 2012


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty