Litomysl Starostova odpovědna

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 19. 05. 2020 08:45:21 se dotazoval Alžběta Havlová:

otevření školek - aktuální podmínky

Dobrý den pane starosto,
chci Vás požádat o informaci, jaká byla na poslední bezpečností radě přijatá opatření ke znovuotevření mateřských školek od 25.5. Zajímá mě situace ve 2.MŠ. V tiskovém prohlášení ze dne 18.5. je pouze uvedeno, že k otevření MŠ dojde 25.5., žádné další podmínky k přijetí dětí popsány nejsou.
Od vedení školky mi bylo řečeno, že vzhledem k personální situaci není možné přijímat děti rodičů, kteří jsou na rodičovské dovolené. Je tedy taková podmínka stanovená od Vás, jako zřizovatele, či je v kompetenci každého ředitele?
Dále mě zajímá, jakým způsobem byl zjišťován zájem o docházku (na základě kterého, jak jste uvedl ve Starostově odpovědně dne 7.5., měl být v rámci bezpečnostní rady projednán další postup). Zjišťování zájmu v našem případě proběhlo tak, že byla již předem stanovena podmínka přijetí do MŠ opět pouze pro pracující, takže vyjádřit svůj zájem jsem ani nemohla.

Děkuji Vám za Váš čas a přeji příjemný den.
S pozdravem Havlová Alžběta

Odpověď ze dne 20. 05. 2020 14:27:49:

Vážená paní Havlová,


děkuji za Váš dotaz. Jak správně uvádíte, mateřské školy v Litomyšli opravdu budou otevřeny znovu od pondělí 25.5.2020, jak bylo doporučeno vládou, respektive epidemiology. 
Vedení každé mateřské školy musí zajistit provoz a důsledně dodržet podmínky, které stanovilo MŠMT a které naleznete zde
Do mateřských škol mohou od 25.5. docházet všechny děti rodičů, které mateřskou školu potřebují - tedy bez omezení a podmínek - proto ani nebyly žádné podmínky v tiskovém prohlášení.  Pokud máte zájem, aby Váš syn mateřskou školu opět navštěvoval, je to možné - byl jsem v kontaktu s vedením školek a situaci jsme si ujasnili, stejně jako nejasnosti kolem zjišťování zájmu rodičů o docházku dětí do MŠ. Prosím, znovu kontaktujte vedení II. MŠ Litomyšl.
Za vzniklé nedorozumění se omlouváme.


Děkuji za pochopení, přeji hezký den a co nejpříjemnější návrat do "normálního" života, ke kterému jistě patří i možnost vodit své dítě do mateřské školky.


Daniel Brýdl, starosta města


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty