Litomysl Starostova odpovědna

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 13. 05. 2020 18:41:59 se dotazoval Ladislav Dubišar:

Pořádek na Sokolovské ulici

Dobrý den pane starosto,bydlím již 50 let na Sokolovské ulici a od té doby co zde vede hlavni silnice se zde prakticky kolem silnice neuklízí.
Kanály se málo kdy čistí, při každém trochu větším dešti se zde hromadí voda a já s hrůzou vyhlížím jestli zase budu muset s autem ujíždět pryč s garáže a kolik vody budu mít ve sklepě. Od aut nám lítá voda až nad okna.Sice se tady kdysi dělalo nějaké opatření ,ale to moc nepomáhá.Vždy se zde jenom řešilo, aby nahromaděna voda odtekla.Spíš by se mělo řešit ,aby sem vůbec netekla a nehromadila se zde. Voda se při dešti valy po silnici od Morašic a od bývalé aukční haly po ulici T.G.Masarika, kde prakticky nejsou žádné kanály.Za viaduktem kdysi kanály byly ,ale přesunuly se na chodník a jsou zde prakticky k ničemu. Kolem skladu Kubík pěkně kvete asi 1m vysoká řepka s trávou.A to se opakuje každý rok.Já sám pracuji v Gamě na ulici T.G.Masarika a vidím jak se zde ulice zametá několikrát do roka. Tak nějak nechápu .že to někde jde, ale u nás na Sokolovské ulici kde je vysoký provoz a kde se hodně práší se neuklízí. Děkuji za odpovědˇ Dubišar

Odpověď ze dne 15. 05. 2020 11:39:40:

Vážený pane Dubišare,


děkuji za Váš dotaz - bohužel by ale neměl být adresován mě, ale na Ředitelství silnic a dálnic, které je vlastníkem komunikace o které píšete - tedy Sokolovské ulice. Je to možná matoucí, ale v Litomyšli (i všech jiných městech) je vždy několik vlastníků silnic a ulic, v závislosti na jejich "důležitosti". Ty největší (u nás I/35 - průtah městem) jsou státní a jejich opravu i údržbu (vč. Vámi popisovaného čištění kanálů, ale i odplevelení, sekání trávy kolem apod.) zajišťuje stát prostřednictvím výše zmiňovaného ŘSD. Ty menší, ale stále významnější z hlediska dopravy ("dvojkové" - II) má na starosti kraj - například u nás Zámecká ulice, V.K.Jeřábka, J.E.Purkyně nebo Mařákova či další. No a v podstatě o všechny ostatní se stará město.Sluší se dodat, že chodníky jsou naše u všech komunikací, ale ty pravidelně uklízíme.


Nicméně protože nám to jako samosprávě není jedno, jak silnice ve městě vypadají, uklízíme někdy i ty, které nám nepatří. To je i případ Sokolovské, kterou jednou ročně uklízíme, byť na to nemáme odpovídající techniku a je to pro zaměstnance Městských služeb náročné a někdy i nebezpečné vzhledem k provozu, který na I/35 je.


I my bychom byli velmi rádi, kdyby se stát o průtah staral pokud jde o údržbu lépe. Určitě nám pomůže, když se Vy, jako občan, ozvete na příslušných místech - zametání silnice a čištění dešťových vpustí má na ŘSD na starosti pan Ing. Hostaša - prosím napište mu na jiri.hostasa@rsd.cz, případně ředitelem Správy ŘSD pro Pardubický kraj je pan Vebr - Bohumil.Vebr@rsd.cz 


Pokud jde o odtok vody z výpadovky na Morašice, překvapuje mě, že nedávná rekonstrukce toto neřešila. Ani tato komunikace ale není města, patří kraji a Vaši informaci předám p. Kortyšovi, krajskému radnímu pro dopravu na Pardubickém kraji, zda by ještě nějakou úpravu nemohli zainvestovat, aby se vyřešil odtok vody.


Děkuji, přeji hezký den 


Daniel Brýdl, starosta města


 


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty