Litomysl Starostova odpovědna

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 24. 04. 2020 00:07:50 se dotazoval K. Císařová:

Trhy

Dobrý den, kdy začnou v Litomyšli farmářské trhy? Od 20. 4. už je to možné, nebo ne? Děkuji za odpověď, pěkné dny a pevné zdraví, K. C.

Odpověď ze dne 24. 04. 2020 12:05:05:

Vážená paní Císařová,


děkuji za Váš dotaz. Jsem moc rád, že se situace v celé zemi, snad, bude pomalu, ale jistě vracet k normálu. S tím určitě souvisí i možnost prodeje a nákupu farmářských výrobků.


Farmářské trhy, jak jsme na ně v Litomyšli byli několik minulých let zvyklí, tedy v soboty na Toulovcově náměstí, tak ty do budoucna nebudou. Mrzí mě to, ale nehlásilo se dostatek prodejců, kteří by splňovali naše představy (tedy opravdu prodej svých přebytků, respektive prodej vlastních výpěstků či rukodělných výrobků) a nazývat trhy něco, kde jsou dva-tři prodejci, nemá podle nás do budoucna smysl.


Proto jsme přistoupili ke změně - vrátili jsme prodejní stoly před budovu Městské policie na Smetanově náměstí (možná si je tam také pamatujete - já jako dítě ano) a na nich již tento týden prodejci začali prodávat. Nebude to omezeno na nějaký den v týdnu - farmářské produkty tak můžete v Litomyšli koupit celý pracovní týden i v sobotu dopoledne. Abychom nepřišli ani o prodej uzenin či sýrů nebo podobných výrobků z prodejních automobilů, které na Toulovcovo náměstí také jezdili, předkládám do rady města usnesení, že by tito prodejci (v omezeném počtu) mohli prodávat na klidové zóně v centru Smetanova náměstí (tedy ona zvýšená část - prostor, kde bývá vánoční stromek na našem hlavním náměstí) a to vždy v soboty dopoledne. Toto by mohlo, pokud to rada schválí, fungovat od 1.5.


Pevně doufám, že toto řešení bude fungovat a Litomyšlané budou moci nakoupit čerstvé a rukodělné výrobky na obnovené městské tržnici každý den.


Přeji hezký den, hlavně hodně zdraví a brzký návrat do normálu


Daniel Brýdl, starosta města


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty