Litomysl Starostova odpovědna

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 17. 03. 2020 17:54:25 se dotazoval Petr Nováček:

Situace ve měste

...děkuji ,vysilani ve městě je,ač přrislo s 30hod zpožděnim i tak je to dobře.....ale věřte že odkazovani na web stranky ci telefoni čislo je v ruchu města jen tezko vnimatelné....mozná by stručná informace senioři nevychazejte,,,prosim všichni dusledne pouzivejte rousky dala vic....ale nekritizuji nic,naopok...žiji na namesti 7dni v tydnu 12hod denne....a prosim at uz je to v možnostech kohokoliv....přelozte informace a poskytne te informace komunitě cizich statnich přislusniku u nichz nejen při pohybu městem ale i v jejich hromadnych svozech neexistuje ochrana ust....naopak....jen udiv ....proč.....,,,děkuji Petr Nováček

Odpověď ze dne 18. 03. 2020 14:16:18:

Dobrý den, pane Nováčku,


snažíme se o maximální informovanost, ale já osobně mám někdy už pocit, že informací je až příliš, nikoli málo. Pokud jde o nošení roušek, kromě informací v on-line podobě jsme ihned nechali vytisknout plakáty, které jsou na všech plakátovacích plochách po městě. Na Váš návrh (za který velmi děkuji) vysíláme i výzvu občanům na náměstí. Navíc od dnešního večera to bude již z rozhodnutí vlády povinné, za což jsem osobně rád. Tímto bude vyřešena i skupina cizích státních příslušníků, o které píšete - bude to prostě povinnost.


Obecně vzato také nerozumím nikomu, kdo do dneška po tolika výzvách roušku nebo cokoli jiného nepoužíval - je to o odpovědnosti každého. Jsem moc rád, že žijeme ve svobodné společnosti, ale bohužel spousta spoluobčanů si asi neuvědomuje, že se svobodou se bytostně pojí i odpovědnost - v první řadě odpovědnost za mé chování, kterým bych neměl ohrozit nebo omezit jiné. Pevně doufám, že mladší generace, která vyrůstala ve svobodném světě, se bude chovat zodpovědněji než mnozí dospělí kolem nás, kteří mají pocit, že jim nikdo nic nemůže nakazovat.


Jinak my jsme jako město, potažmo Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska, objednali a obdrželi 800 ks pratelných roušek od místních výrobců a obě společnosti (Litex a manželé Střasákovi) nám navíc několik stovek kusů věnovali zdarma. V tyto dny jsme tak rozdistribuovali a ještě zajistíme distribuci například do litomyšlských supermarketů, lékařům, zaměstnancům společnosti Liko (odvoz odpadu), policistům, hasičům, na čistírnu odpadních vod, do charity i domu pro seniory na Pohodlí.....


Pevně věřím, že celou situaci naše společnost ustojí, že zvládneme všechny nástrahy a omezení, které nám současná situace přinesla a hlavně že se poučíme. Já osobně určitě budu chtít, abychom na podobné situace byli do budoucna lépe na MěÚ Litomyšl připraveni a to bez ohledu na to, zda zde budu jako starosta sedět já, nebo kdokoli jiný, koho zvolíte. Krizové řízení musí fungovat jako předem zvládnutý proces, bez ohledu na jednotlivce.


Děkuji, přeji Vám všem pevné nervy, děkuji za Vaši práci i v době nouzového stavu, na viděnou v lepších časech


Daniel Brýdl, starosta města


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty