Litomysl Starostova odpovědna

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 04. 03. 2020 11:24:25 se dotazoval Petr Roder:

Radar u průmyslové zóny

Dobrý den, pane starosto,
dovolte mi nejdřív poděkovat za dopravní radary. Na začátku jsem se stejně jako někteří další litomyšláci vztekal, ale teď uznávám, že to je dobré pro všechny, co tady bydlí.
Šlo by jenom posunout konec měření na hlavní silnici až za křižovatku, kudy se vjíždí do průmyslové zóny? Totiž jak řidič, co vyjíždí z Litomyšle uvidí ceduli konec měření, hned si snaží vynahradit předchozí pomalou jízdu.Zrychlí běžně na stovku a to pořád ještě v obci. Z průmyslové zóny se proto často nedá na hlavní vůbec vyjet a je to zbytečřně nebezpečné. Šlo by konec měření posunout až za Průmyslovou? Naše měření bude k tranzitu i tak vstřícnější než v Mýtě, kde je to teď dost striktní.

Děkuji a jsem s pozdravem Petr Roder

Odpověď ze dne 06. 03. 2020 13:22:23:

Vážený pane Rodere,


prošel jsem obdobnou změnou názoru jako Vy, neboť opravdu vidím, že bez podobných donucovacích prostředků nejsou řidiči ochotni dodržovat dopravní předpisy. Také mi chodí za úsekové měření poděkování od lidí, kteří v daných lokalitách bydlí a máme na stole i žádosti na jejich rozšíření po městě (např. do ulice V.K.Jeřábka). Nejen pro vyšší bezpečnost chodců a automobilů vyjíždějících z postranních ulic, ale také pro nižší hlučnost a emise.


Pokud jde o Váš námět, určitě jej s kolegy prověřím. Myslím, že se k jakémukoli měření musí vyjádřit vždy státní policie (a tedy i k posunu měření, který navrhujete), ale také musí být připraveno technické řešení - tedy přívod elektrické energie a datového připojení. Nicméně i já jsem vždy měl dojem, když jsem v této lokalitě vyjížděl z Litomyšle, že za čarou, která označuje konec úsekového měření, začíná závodní dráha a pokud jsem jel padesátkou, tak jsem byl ostatním na obtíž. Děkuji teda za Váš námět, nemohu slíbit, že bude realizován, ale určitě prověříme možnost posunu měření dále, než je nyní. Myslím, že to nemůže být až na samý konec města, ale o jeden či dva sloupy si to umím dobře představit.


Přeji hezký den a cestování bez nehod i bez pokut :)


Daniel Brýdl, starosta města


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty