Litomysl Starostova odpovědna

Starostova odpovědna

Odpověď starosty

Dne 05. 04. 2019 17:10:23 se dotazoval Jana Novotna:

dětské hřiště na Husově čtvrti

Dobrý den,
mohu se zeptat,zda plánujete obnovení dětského hřiště na Husově čtvrti?
V současnosti je zde spousta mladých rodin s malými dětmi a je tu pouze vyasfaltovaný plac ale žádné hrací prvky pro menší děti..Na vodních valech je pěkné hřiště ale je to trochu daleko a na Lány je to přes hlavní silnici .
děkuji za odpověď Novotná

Odpověď ze dne 11. 04. 2019 15:09:22:

Dobrý den, paní Novotná,


zatím obnovu hřiště na Husově čtvrti neplánujeme - nebyl na to požadavek a dle našich informací v minulosti nebyly v této čtvrti malé děti. Kdysi tam hrací prvky byly, ale před pár lety byly demontovány - neprošly revizí a místní občané jejich náhradu nepožadovali. 


Pokud se nyní situace změnila a bude v Husově čtvrti více rodin s malými dětmi, určitě Vám doporučím obrátit se na paní Nádvorníkovou z Městského úřadu se žádostí na obnovu hracích prvků pro malé děti v Husově čtvrti. O umístění nových prvků zde historicky rozhoduje sportovní komise a z rozpočtu města jsou na opravy a nákupy herních prvků každý rok určeny finanční prostředky ve výši 350 tisíc Kč, což je dle mého názoru dostatek. 


Pokud tedy sportovní komise uzná prioritu investice do hřiště v Husově čtvrti jako nejvyšší, určitě mohou prvky být nakoupeny a instalovány.


Ještě jednou děkuji za Váš dotaz, přeji hezký den na "Husovku"


Daniel Brýdl, t.č. starosta


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty