Litomysl Participativní rozpočet záložky a sdílení

Revitalizace sportoviště „Wembley“

Projekt má rozšířit nabídku sportovního vyžití v lokalitě. V návrhu se počítá s pořízením multifunkční workoutové sestavy určené k posilování svalstva celého těla; montáží basketbalových košů a vyznačení hrací plochy; zabezpečením a případnou rekonstrukcí fotbalových branek.

Co vám o projektu chce říct jeho autor?

Hlavní body projektu:
- Workoutové hřiště – Realizace moderní multifunkční workoutové sestavy určené k posilování svalstva celého těla.
- Basketbalové hřiště – Vyznačení hrací plochy.
- Fotbalové brány – Zabezpečení a případná rekonstrukce stávajících fotbalových branek.
- Sharebox

Širší popis:
Po přemístění ligy minikopané do areálu atletického stadionu začalo sportoviště „Wembley“ chátrat. I když poslední roky přinesly svěží vítr ve formě dvou nových hřišť (hřiště pro děti a dopravní hřiště), ostatní části stále strádají. Zmizely basketbalové koše, fotbalové brány jsou ve špatném stavu, sportoviště se ztrácí a neodpovídá dnešním sportovním standardům. Jedná se ale o atraktivní lokalitu hned vedle velkého sídliště, nová hřiště přitáhla zájem dětí, starosta přislíbil stezku kolem areálu technických služeb a garáží. Ruku v ruce s nejnovějšími sportovními trendy by mohlo jít workoutové hřiště s širokými možnostmi využití, vzrůstající share culture by mohl uspokojit tzv. sharebox, do kterého může kdokoli přispět jakoukoliv sportovní pomůckou a dát ji tak k dispozici ostatním. Litomyšl je basketbalové město, hrajeme tu druhou basketbalovou ligu žen, starší žáci hrají dokonce extraligu, ale příležitostí k objevování basketbalu tu není mnoho. Místa, kde by mladí mohli zkoušet první hody a prožívat první zápasy, chybí. V neposlední řadě musíme myslet na stav současného vybavení a tím jsou hlavně fotbalové brány, které mohou v nynějším stavu představovat potenciální nebezpečí. Hrozí riziko pořezání o rezavé části, nebo pád konstrukce. V přiloženém PDF souboru uvádím ilustrační fotografie, rozpočet a potřebné podpisy.

Děkujeme za podporu!

FB profil projektu

Navrhovatel: David Štegner
(V případě vítězství je třeba realizaci koordinovat s probíhajícími akcemi města - pozn. red)


Kvůli ochraně osobních údajů nezveřejňujeme kontaktní údaje na jednotlivé autory, pokud je chcete oslovit, napište či zavolejte kontaktní osobě - Michele Vojáček, MěÚ Litomyšl, 724 917 054, michele.vojacek@litomysl.cz

Participativní rozpočet

Revitalizace sportoviště „Wembley“

obrázek k projektu Revitalizace sportoviště „Wembley“


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty