Litomysl Participativní rozpočet záložky a sdílení

Čisté náměstí

V projektu se plánuje vybudování prostoru pro venčení psů, a to v bezprostřední blízkosti náměstí na v současné době travnatých plochách na Vodních valech. Současně se počítá s propagací projektu, aby majitelé psů prostor využívali.

Co vám o projektu chce říct jeho autor?

Navrhuji vytvoření prostoru pro venčení psů, a to v bezprostřední blízkosti náměstí na v současné době travnatých plochách na Vodních Valech, např. na p.č.394/3 nebo 394/4, v návaznosti na vykázání psů z náměstí - vhodným upozorněním na jinou možnost venčení. Stalo se nehezkým nešvarem v Litomyšli, že někteří majitelé psů chodí venčit své psy na podsíně. Výsledkem jsou odpudivě začůrané sloupy podsíní, někdy i pokálené. Nejen že to je opravdu ošklivé, ale navíc to poškozuje domy zasolením, které není snadné odstranit. Řešení je jednoduché, mají je i v samotném historickém centru Vídně. Jednoduché oplocení prostranství s lehkou brankou, kde je na zemi nasypaná kůra nebo hrabanka, k dispozici jsou pytlíky na exkrementy. K tomu všemu více všímavosti ze strany nejen městské policie, ale i spoluobčanů.

Navrhovatelka: Markéta Karlíková
(V případě vítězství je třeba dořešit přesné umístění plochy pro venčení - pozn. red)


Kvůli ochraně osobních údajů nezveřejňujeme kontaktní údaje na jednotlivé autory, pokud je chcete oslovit, napište či zavolejte kontaktní osobě - Michele Vojáček, MěÚ Litomyšl, 724 917 054, michele.vojacek@litomysl.cz

Participativní rozpočet

Čisté náměstí

obrázek k projektu Čisté náměstí


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty