Litomysl Participativní rozpočet záložky a sdílení

Stromy života pro Litomyšlata

Každé nově narozené dítě by mohlo mít ve městě zasazený strom se jménem a rokem narození/vysazení. Výsadba by mohla probíhat formou happeningu a byla by společenskou událostí nejenom pro rodiny. Navíc by ročně bylo ve městě vysazeno zhruba sto nových stromů.

Co vám o projektu chce říct jeho autor?

V Litomyšli se ročně rodí přibližně 100 dětí, které jsou městem Litomyšl „vítány“. „Vítání občánků“ organizuje cca 1x za dva měsíce Komise pro občanské záležitosti a při této příležitosti obdarovává nově narozená „Litomyšlata“ mnohdy předměty či hračkami nevelké a netrvalé hodnoty. Navrhuji, aby při této příležitosti byl rodičům předán také poukaz na zasazení stromu pro každé narozené dítě. Strom by mohl být zasazen na pozemku rodičů, pokud jej mají, případně na pozemcích města s předem schválenou lokalitou. Pokud se rodiče nebudou chtít „Vítání občánků“ zúčastnit mohou požádat o poukaz přímo na MěÚ a ten jim bude zaslán. Strom může být označen cedulkou se jménem dítěte, názvem projektu a případně rokem výsadby. Akci by bylo možné realizovat 2x ročně (na jaře a na podzim) formou happeningu či kulturně-společenské akce za účasti rodičů, dětí a vedení města. Více v příloze včetně podpisu 10 občanů Litomyšle.

FB profil projektu

Navrhovatel: Ing. Lukáš Novák
(Popis projektu byl mírně upraven, v případě vítězství je třeba dořešit přesné umístění výsadby - pozn. red)


Kvůli ochraně osobních údajů nezveřejňujeme kontaktní údaje na jednotlivé autory, pokud je chcete oslovit, napište či zavolejte kontaktní osobě - Michele Vojáček, MěÚ Litomyšl, 724 917 054, michele.vojacek@litomysl.cz

Participativní rozpočet

Stromy života pro Litomyšlata

obrázek k projektu Stromy života pro Litomyšlata


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty