Litomysl Participativní rozpočet záložky a sdílení

Participativní rozpočet

Vítejte na stránkách určených pro participativní rozpočet v Litomyšli pro rok 2020 s podtitulem Město pro lidi, lidé pro město.

Máte nápad, jak zlepšit život ve městě? Nosíte v hlavě myšlenku na projekt, který by udělal radost vám, vašim blízkým a dalším Litomyšlanům? Pokud ano, máte šanci se o změnu postarat!

Na začátku letošního roku město Litomyšl zahajuje participativní rozpočet – tedy projekt, při kterém sami občané navrhují, co by se z rozpočtu města – peněz nás všech – mělo zařídit.

V prvním ročníku můžete nominovat projekty v kategoriích do 300 tisíc korun a 50 tisíc korun. V každé kategorii pak bude sama veřejnost vybírat dva nejlepší nápady, které se následně realizují.

Fantazii se meze nekladou. V městech, kde již participativní rozpočet funguje, občané například rozhodli o vybudování nových dětských a sportovních hřišť, menších parků, výsadbě alejí, vylepšení oblíbených vycházkových lokalit, doplnění laviček či uspořádání koncertů a další akcí.

V pravém horním rohu této stránky najdete pravidla a formulář pro vkládání návrhů do letošního ročníku.

Pokud máte jakékoliv dotazy k participativnímu rozpočtu, můžete kontaktovat Michele Vojáčka, vedoucí Tiskového oddělení MěÚ Litomyšl. 

michele.vojacek@litomysl.cz, tel. 461 653 307 a 724 917 054. 

Participativní rozpočet


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty