Litomysl Organizace ve městě záložky a sdílení

Dobrovolný svazek obcí České inspirace

vedoucí: Ing. Michaela Severová, sekretariát DSO České inspirace
adresa: Bří Šťastných 1000, Litomyšl 57001
telefon: +420 461 653 311
fax: 461 612 218
mobil: +420 775 653 311
email: michaela.severova@litomysl.cz
web: www.ceskainspirace.cz
IČO: 60085126

Česká inspirace byla založena jako dobrovolný svazek šesti obcí (Český Krumlov, Hradec Králové, Kutná Hora, Litomyšl, Polička a Telč) 5. července 1995.
 
Jako svůj hlavní cíl si sdružení vytyčilo aktivně přispívat k rozvoji cestovního ruchu se zaměřením na kulturní nabídku sdružených měst.
 
Sídlem sdružení se stalo město Český Krumlov. V témže roce proběhla registrace ochranné známky Česká inspirace – Czech Inspiration a byly vydány první propagační materiály
 
O rok později se sídlo sdružení přesunulo do Hradce Králové.
 
Od roku 1998 sdružení aktivně spolupracuje s CK Čedok a. s. V roce 1998 byly také vytvořeny webové stránky sdružení.
 
V roce 1999 se Česká inspirace rozrostla o dalšího člena – město Třeboň. Další změny ve složení České inspirace nastaly v roce 2001, kdy se k „sedmi z nejkrásnějších českých měst“ přidal Jindřichův Hradec. O čtyři roky později vystoupil ze sdružení Český Krumlov a jeho místo v zápětí obsadilo město Cheb. Od té doby se již složení sdružení nezměnilo.
 
V roce 2010 bylo rozhodnuto o rozsáhlé revitalizaci sdružení, včetně vytvoření nového vizuálu, nových webových stránek a zpracování marketingové koncepce rozvoje dalších aktivit České inspirace.
 
Česká inspirace vydává vlastní propagační materiály ve třech jazykových mutacích (ČJ, AJ, NJ), pravidelně se účastní tuzemských i zahraničních veletrhů cestovního ruchu a systematickou propagací přispívá k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu v regionech České republiky.
 
Mottem nového webu České inspirace je „Města plná života“, což přesně vystihuje podtitul aktivit tohoto sdružení. Česká inspirace se snaží inspirovat nejen k návštěvě osmi členských měst, jejich „kamenných památek“, ale poukazuje na fakt, že každé z těchto měst, Chebem počínaje a Poličkou konče, nabízí širokou paletu kulturních programů. Tyto kulturní akce často dotváří nezaměnitelný genius loci daného místa.
 
V České inspiraci chceme turistům dokázat, že objevovat města může být zábava pro každého, od dětí školou povinných přes gurmány až po vodáky. V našich městech má nuda odzvoněno! Města České inspirace jsou živá města, která otevírají své brány všem. Pro rodiny s dětmi máme tipy na skvělé výlety a speciální programy, při nichž se zabaví malí i velcí. Razíme také heslo, že si návštěvu města lze vychutnat všemi smysly, proto milovníkům dobrého jídla a pití představíme jedinečné speciality našich měst a zarytým sportovcům chceme pomoci naplánovat exkurzi města tak, aby jednoduše nevypadli z tempa.
 
Každý návštěvník je jiný, my však věříme, že v našich městech se najde ta správná inspirace pro každého!


uložení dat: 24. 03. 2014

© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty