Litomysl Organizace ve městě

Spolek patchworku Litomyšl

vedoucí: Klára Beránková, předsedkyně
adresa: Končinská 236, Litomyšl 570 01
mobil: +420 603 902 347
email: berankova.k@tiscali.cz
web: patchwork.lit.cz

Spolek patchworku Litomyšl byl založen v únoru roku 2005. Jeho založení bylo logickým vyústěním našeho dvouletého společného setkávání při šití patchworku. Velkou inspirací k našemu společnému šití nám byly kurzy pořádané našimi holandskými přáteli z partnerského města Roden. Naučili jsme spoustu zajímavých patchworkových technik, uspořádali výměnné výstavy a naše vzájemná spolupráce pokračuje stále dál. V současné době se učíme a inspirujeme vzájemně.

Hlavním cílem našeho spolku je však sdružovat všechny "spřízněné duše", bez rozdílu věku a pohlaví, zkrátka ty, kteří mají zájmem o ruční práci - patchwork a quilting. Ten dále propagujeme a rozšiřujeme prostřednictvím našich pravidelných dílen, výstav a předváděcích akcí určených nejen pro členy spolku, ale také pro širokou veřejnost. Často proto spolupracujeme i s dalšími sdruženími a organizacemi v příbuzných oborech, kulturními organizacemi, městským zastupitelstvem apod. Účastníme se na výstavách, pořádáme tématické výlety, burzy látek, nabízíme poradenství pro začátečníky i pokročilé, aktivně se účastníme na swapech - výměnách bloků mezi více švadlenkami atd.

Šití patchworku se tak pro nás stalo nejen koníčkem, ale také místem našeho vzájemného setkávání a společně prožitého času.


uložení dat: 04. 05. 2020

© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty