Litomysl Organizace ve městě

Bikepark Litomyšl

vedoucí: Zdeněk Nepraš Zdeněk Pešek
adresa: , Litomyšl 570 01
mobil: +420 605 137 493, +420 737 589 759
email: z.nepras@gmail.com
web: www.facebook.com/bikeparklitomysl

Bikepark je situován mezi zimním stadionem a areálem bývalé střelnice

Tato organizace se snaží prosazovat, reprezentovat a  provozovat adrenalinové sporty s cílem prevence jiných aktivit (závislost na drogách, otylost a jiné). Naším dalším cílem je vytvořit podmínky vhodné pro vznik Bikeparku (obdoba skateparku) a dirtových skoků ve městě Litomyšl. Pro informaci, náš team má prozatím 8 členů ve věku od 12 do 18 let, kteří se věnují bikerským (kolařským) disciplínám:

Trial - Trial je pro opravdové siláky a je zde nutný prvotřídní balanc a musíte mít sílu kolo zvednout resp. s ním někam vůbec vyskočit. Je to náročná disciplína která vyžaduje soustředění i odvahu (prakticky popíráte fyzikální zákony které jste do té doby znali)

Flatland -  Jedná se o královskou disciplínu ježděnou na kole. Musíte ovládat dokonale své kolo a musíte dokonale umět držet rovnováhu. Je to jedna z bezpečnějších disciplín, které se dají provozovat na malém 20 palcovém kole (nám známé jako BMX)

Street - Je to odvětví náročného charakteru. Jde o to se rozjet na překážku a poté ji skočit, grindovat resp. přeletět. Jezdci musí nosit chrániče a snažit se odpoutat se od strachu. Při této disciplíně je nutné mít kolo odolnější, které vydrží nárazy a pády.

Dirt - Dirt je disciplína, kde se využívá ať už přírodních nebo umělých míst, jezdec (biker) se snaží vyskočit s kolem co nejvýše, aby měl dost času na provedení triku. Nepotřebuje moc vybavená kola ale musí být velice odolná.

Freestyle MTB - Disciplína poměrně mladá , která využívá horského kola k různým trikům - poskoky na přední vidlici, jízda na úzké trubce , atd.  
 
Tento team začal existovat v roce 2003 a rád bude přibírat další členy. Na věku nezáleží a rádi vysvětlíme, resp. ukážeme naše dovednosti, které neustále rozvíjíme. Kontaktovat nás můžete na výše uvedených telefonech resp. emailech.
 


uložení dat: 12. 06. 2015

© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty