Litomysl Organizace ve městě

Kynologický klub Litomyšl

vedoucí: Martin Šplíchal, předseda
adresa: Mařákova 1146, Litomyšl 570 01
email: kkli@seznam.cz
web: zkolitomysl.webzdarma.cz

Náš kynologický klub Litomyšl byl založen v roce 1973 v areálu Černé hory. V roce 1997 byl areál přestěhován k silnici směrem na Osík. Areál má 72 m2, klubovnu s vodou a elektřinou.

Kynologický klub má průměrně okolo 30 členů.

Pořádáme každoročně na podzim závod Primátor Cup, dvakrát do roka se v areálu konají zkoušky z výkonu, jak podle národního, tak i podle mezinárodního zkušebního řádu. Od roku 2003 pořádáme také neoficiální mistrovství Klubu přátel chodského psa O Kozinův pohár (1. ročník vyhrál pes z naší organizace). Na jaře jsme jedna z mála organizací, která pořádá výběrový závod na Mistrovství republiky mládeže s mezinárodní účastí.

Naši členové se pravidelně umísťují v závodech na předních místech. Někteří naši členové mají složeny i záchranářské zkoušky.

Výcvik probíhá pod odborným vedením proškolených výcvikářů a figurantů každou středu, pátek a neděli, kdy je hlavní výcvikový den.

Ve výcviku se věnujeme i mládeži, která se pravidelně kvalifikuje na Mistrovství republiky mládeže s mezinárodní účastí. Začínající mládeži je věnována hodina výcviku každou neděli od 8:00 do 9:00 hod.

Výcviku se neúčastní pouze němečtí ovčáci, ale i  psi jiných plemen (chodský pes, rotvajler, australský honácký pes, lovecká plemena, teriéři, belgický ovčák, ...)


uložení dat: 25. 06. 2015

© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty