Litomysl Na duši je Litomyšl

Prožívejte každou minutu roku 2020 naplno!

srpen

06.08.2020 • Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže

Večerní prohlídka Chrámu Nalezení sv. Kříže + rozšířený výklad k instalaci Metropolia

Ve spolupráci s Městskou galerií Litomyšl jsme pro vás připravili večerní prohlídku s rozšířeným komentářem k nové instalaci od Jakuba Nepraše - Metropolia. Před prohlídkou je možné navštívit koncert Effatha se Slávkem Klecandrem, který v kostele začíná od 20:00 a vstup na něj je zdarma. Největší pecky které na prohlídce uvidíte Světelný laserový kříž - Největší v ČR Svítící obětní stůl - Už jste viděli dýchat světlo? Andělská vyhlídka - Nejkrásnější výhled na zámek UNESCO a město Litomyšl. Videomapping Metropolia od Jakuba Nepraše - Freska v kostele nemusí být jen namalovaná :-) Rezervujte si místo: https://www.zamecke-navrsi.cz/cs/m-782-vecerni-prohlidka-chramu-nalezeni-sv-krize-rozsireny-vyklad-k-instalaci-metropolia Metropolia Nehmotná animace “Metropolia” na stropě představuje zesilovač duální energie velkoměsta. Pravidelně rotující obraz je plný vizuálních i symbolických rytmů současných velkoměst. Abstraktní formou znázorňuje příběhy a procesy, které ho ovlivňují. Vznáší se jako autorita nad hlavami lidí, umožňující nezvyklý pohled na kolos, ve kterém většina z nás musí každodenně fungovat a zanechává díky těmto všednostem i negativní pocity, se kterými se potkáváme. Cílem video-koláže je získat odstup a postavit se k městu jako k rezonujícímu celku. Najít v sobě pozitivní přístup k městu a k lepšímu fungování současné společnosti tak, aby se člověk nestal jen jeho vysíleným sluhou, ale dokázal se i z jeho komplexní živelné monumentality nabíjet. Instalace od Václava Ciglera a Michala Motyčky Obětní stůl, který dýchá. Kostel ve kterém září velký laserový kříž. Objevte impozantní architekturu chrámu Nalezení sv. Kříže, která vynikne při večerním osvětlení. Při prohlídce uvidíte světelné sakrální instalace a objevíte příběh barokní perly Východních Čech. Večerní pohled z vyhlídky kostela je něco na co se nezapomíná.Součástí prohlídky je také nehmotná animace s názvem Metropolia jejímž autorem je Jakub Nepraš. Začátek prohlídky: 21:30 (vstup do kostela bude umožněn cca 15 minut před začátkem prohlídky) Předpokládaná doba trvání: 70 minut Cena vstupného: Základní cena 120 Kč/osoba Snížená cena 100 Kč/osoba (studenti, ZTP, důchodci)

umělecká  


07.08.2020 - 09.08.2020 • Státní zámek Litomyšl

Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy

Výstava historických vozidel na zámeckém nádvoří, vyjížďka vozidel do Žamberka, dobová módní přehlídka, bohatý doprovodný program.

historická  přátelská  lákavá  


07.08.2020 • Dům U Rytířů

Město-L

Vernisáž výstavy. Nová výstava Městské galerie Litomyšl se vrátí o dva roky zpět, kdy galerie spustila jeden ze svých nejrozsáhlejších projektů Litomyšlský architektonický manuál (LAM), který mapuje architekturu města a jeho okolí od roku 1900 dodnes. Česko-anglická webová databáze pokrývá bezmála 146 projektů pomocí textů, historických i současných fotografií, plánů, skic či nahrávek. Výstava MĚSTO–L je pokračováním projektu LAM, vybírá nejzajímavější architektonické projekty a tematizuje architektonický prostor města v galerijním prostoru.

umělecká  


08.08.2020 • Toulovcovo náměstí

Litomyšlský pivní festiválek - 11. ročník

Pivní rozmanitost, živá hudba, soutěže, dobré jídlo a zábava. Program: 13:30 Proč ne band, 15:00 MiFoBAND, 16:00 Maxijedlík Oskar Surstromming, 17:00 Vivian, 18:00 soutěž, 19:30 Taipan, 21:00 The Pink Panthers. Vstup volný.

gurmánská  přátelská  lákavá  


08.08.2020 - 04.10.2020 • Dům U Rytířů

Smetanova výtvarná Litomyšl : Město-L

Nová výstava Městské galerie Litomyšl se vrátí o dva roky zpět, kdy galerie spustila jeden ze svých nejrozsáhlejších projektů Litomyšlský architektonický manuál (LAM), který mapuje architekturu města a jeho okolí od roku 1900 dodnes. Česko-anglická webová databáze pokrývá bezmála 146 projektů pomocí textů, historických i současných fotografií, plánů, skic či nahrávek. Výstava MĚSTO–L je pokračováním projektu LAM, vybírá nejzajímavější architektonické projekty a tematizuje architektonický prostor města v galerijním prostoru.

umělecká  


12.08.2020 - 16.08.2020 • Různá místa v Litomyšli

Litomyšlské dny barokní tradice

Pátý ročník duchovně kulturního festivalu barokního dědictví.

umělecká  historická  lákavá  


13.08.2020 • Dům U Rytířů

Večer s galerií: Evropský architekt Bohuslav Fuchs

Večerní promítání dokumentu přibližující historický a současný význam díla předního tvůrce moderní české architektury Bohuslava Fuchse. Kromě ikonických Fuchsových brněnských staveb – Zemanovy kavárny či Hotelu Avion – se dokument zabývá samotným fenoménem brněnského funkcionalismu (režisér Pavel Jirásek, 2015, 52 min). Vstupné: zdarma k platné vstupence / rezervace není nutná

umělecká  


28.08.2020 • Plovárna Litomyšl

Decimuž 2020 / memoriál Huberta Stratílka ml.

Oblíbený závod pro všechny jehož náplní je desetina velkého triatlonu (400 m plavání, 18 km kolo, 4.3 km běh). Závod je určen jak pro amatéry, tak pro závodníky s licencí. Každá kategorie bude vyhodnocena zvlášť.

sportovní  


30.08.2020 • Smetanův dům

Kouzelná školka: Michalovi mazlíčci

Náhradní termín (původně 17. 5. 2020), vstupenky zůstávají v platnosti! "Michale, když máš na opasku ještě dvě volné dírky za přezkou, tak si nehraj na to, že už jsi dospělý!" Michal si občas myslí, že už je moc velký na to, aby si hrál s dětmi. Jeho "plyšáci", největší mazlíčci, ho ale v představení přesvědčí o tom, že z malého kluka ještě nevyrostl a hrát si s nimi může klidně dál. V představení uvidí děti skutečné hračky, své oblíbené plyšáky, do kterých se zamilují nejen ony, ale také jejich rodiče. Přijďte si hrát! Přijďte se bavit a smát! Vstupné: 230 Kč dospělí / 170 Kč děti / do 2 let zdarma (předprodej v IC Litomyšl a na www.smetanuvdum.cz)

pohádková  Akce v tomto měsíci probíhající


26.05.2020 - 04.10.2020 • Městská obrazárna ve II. patře zámku

Smetanova výtvarná Litomyšl : Stálá expozice v Městské obrazárně

Stálá expozice Městské obrazárny nabízí téměř 150 nejkvalitnějších a nejzajímavějších děl ze sbírek Městské galerie, mezi nimiž vynikají práce Julia Mařáka, Václava Špály, Emila Filly, Olbrama Zoubka či Jana Zrzavého. V letošním roce budou nově prezentovány grafické páce Josefa Váchala, Václava Boštíka, Milady Marešové a dalších. Vstupné: 40 Kč / 20 Kč studenti a senioři / děti do 18let zdarma

umělecká  


01.07.2020 - 26.08.2020 • Smetanův dům

Středa, hudby Vám třeba

Každou prázdninovou středu posezení s živou hudbou různých žánrů v hudebním pavilonu v parku za Smetanovým domem. Občerstvení zajištěno. Vstup volný.

přátelská  lákavá  


02.07.2020 - 04.10.2020 • Různá místa v Litomyšli

Smetanova výtvarná Litomyšl : Plán B

Open-air výstavní projekt 14 předních českých umělkyň a umělců, jejichž díla budou k vidění v litomyšlských ulicích a parcích. Výstava je prodloužena do 4. října.

umělecká  


03.07.2020 - 28.08.2020 • Toulovcovo náměstí

Toulovcovy prázdninové pátky - 22. ročník

Každý pátek o prázdninách se koná na Toulovcově náměstí pohádka nejen pro děti a koncert nejen pro dospělé.

pohádková  přátelská  lákavá  © 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty