Litomysl Na duši je Litomyšl

Prožívejte každou minutu roku 2020 naplno!

Litomyšl přátelská

19.09.2020 • FotbalPark Litomyšl

Litomyšlské vinobraní

2. ročník. Ochutnávky z pěti vinařství, k tanci a poslechu hraje kapela Jamr´s z Olomouce. Pro nejmenší budou nachystány atrakce jako nafukovací bludiště a hrad, trampolíny, atd. Dobroty z rožně a grilu. Vstupné: 150 Kč (předprodej v IC Litomyšl, Vinotéka Pulkrábek, Fotbalpark Litomyšl)

gurmánská  přátelská  lákavá  


19.09.2020 • Smetanovo náměstí

Starodávný jarmark

Tradiční řemeslné trhy (téměř 100 stánků), reprodukovaná hudba. Možnost nakoupit například burčák, čepice, dárky, dekorace, drahé kameny, hračky, keramiku, klobouky, koření, krmítka, květiny, mýdla, oblečení, ovčí kožešiny, pletené a háčkované zboží, polštáře, prostírání, skleněné předměty, šály, šátky, šperky, ubrusy, textil i zástěry. Nebudou chybět předměty z cínu, drátu, dřeva, kamene, kůže, levandule, medu, pedigu, porcelánu, proutí, rakytníku, kůže nebo vosku. Můžete přihlížet kováři, jak kove koně i tkadleně, která tká na stavu. Zakoupit si můžete i různé sladkosti a dobroty, například cukrovou vatu, mandle, perník, oříšky, palačinky, štramberské uši nebo trdelník, stejně tak i sýry, škvarkové tyčinky, uzeniny, také valašské frgále. Zapít to vše můžete domácí limonádou, kávou, pivem, šťávou z čerstvého ovoce nebo vínem. Nebude chybět ani stánek s občerstvením, také budou mykologové nabízet houbový guláš a topinky z houbovou směsí. Vstup zdarma.

umělecká  přátelská  lákavá  


15.11.2020 • Zámecké návrší

11. Den medu

Přednášky pro včelaře, přednášky pro spotřebitele včelích produktů. Bohatý doprovodný program.

gurmánská  přátelská  lákavá  


28.11.2020 • Smetanův dům

Když Vánoce klepou na dveře

Vánoční dílny pro děti i rodiče, patchwork, vánoční trhy litomyšlských tvůrců, inspirace pro štědrovečerní výzdobu, netradiční vánoční menu v restauraci Karlov, promítání pohádek.

pohádková  přátelská  lákavá  


31.12.2020 • Smetanovo náměstí

Dětský silvestrovský ohňostroj

Tradičně s čočkovou polévkou.

tajemná  přátelská  lákavá  © 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty