Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 7/2019

Třetí ročník Dne (pro) pěstounství bude hostit město Choceň.

Přijeďte v neděli 15. září od 10:00 do 16:00 hodin užít si rodinný den plný zábavy v malebném parku Peliny v Chocni. Nabitý program nejen pro pěstounské rodiny, ale i širokou veřejnost s dětmi připravuje Pardubický kraj v úzké spolupráci s neziskovými organizacemi. Akce se koná za každého počasí, vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Park Peliny, součást přírodní rezervace, je místem pro hru i relaxaci. Den (pro) pěstounství nabídne návštěvníkům bohatý celodenní program. Na děti čeká velká hra plná aktivit a úkolů s odměnou na konci. Brzké odpoledne svou show okoření mistři světa ve footbagu. Akce vyvrcholí v 15:00 koncertem nezapomenutelné kapely Mixsle v piksle, jenž rozproudí tělo a pohladí duši.

Připraveny budou tvořivé dílny, exkurze do prehistorie, půjčovna koloběžek či možnost jízdy po řece. Svou návštěvu nemusíte omezit pouze na park. Milovníci turistiky mohou vyšplhat na místní vyhlídku nebo navštívit historické centrum Chocně.

Den v  parku Peliny je vyvrcholením Týdne pro pěstounství, který pořádá Pardubický kraj ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými organizacemi. V pondělí 09. 09.2019 zahajuje tento týden oslav pěstounství Krajský úřad Pardubického kraje tiskovou konferencí a besedou s pěstouny, následovat budou další akce v jednotlivých obcích kraje.  

Těšíme se na vás.

Více informací naleznete na www.stansepestounem.cz

Hana Slezáková Kadlecová


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty