Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 6/2018

Jak se zbavit stresu

Stres. Už to slovo samo o sobě je stresující. Stres negativně ovlivňuje všechny projevy těla i mysli. Zjednodušeně se dá říct, že při stresu se nastartuje tělo a vypne mozek. Krásně to popisuje příhoda ze ZOO.

Představte si, že jste zůstali v ZOO po zavírací době a nemůžete se dostat ven. Mohl by to být hezký zážitek, ale vy víte, že z výběhu utekla nebezpečná hladová šelma, a vy jste tedy vhodným objektem její večeře.  Šelma vás honí a vy utíkáte. Máte zvýšený tlak a tep, nastane stresová reakce. Vybudí vás k velkému výkonu a rychle si najdete bezpečné místo, kde přečkáte do doby, než šelmu někdo vrátí zpět do jejího výběhu. Tento krátkodobý stres byl dobrý, protože vám pomohl nebýt večeří někoho jiného.

V ZOO spustili poplach, brzy šelmu chytili, umístili zpět do výběhu a dali jí pořádnou porci masa. Vše je tedy v pořádku. Pro svět kolem vás. Ne pro vás. Vy nevíte, že nebezpečí pominulo a že můžete v klidu odejít. A tak s úzkostí sledujete všechno kolem sebe a čekáte se strachem, kdy vás šelma vyčenichá a vy budete zase muset utíkat. A představte si, že takto strávíte den, týden, měsíc, roky. Jak se pak budete cítit? Jak budete vypadat? Určitě ne jako šťastný návštěvník ZOO.

A tak funguje dlouhodobý stres, na který nejsme stavěni a jehož působení je pro nás velmi škodlivé. Stres se považuje doslova za zabijáka paměti, stres je na počátku mnoha onemocnění a naší životní nepohody.

Bylo pro mě jako zázrak, když jsem před lety objevila psychowalkman. Dnes se setkáte spíš s názvem AVS (audiovizuální stimulace). Je to přístroj, který působením světla, zvuků a někdy i hudby stimuluje mozek. Je to způsob, jak se zbavit stresu, únavy, problémů se spánkem, jak si odpočinout, naučit se koncentrovat a být co nejvíc v pohodě.

AVS je úžasná metoda, jak jednoduše a rychle relaxovat (standardní relaxační programy mají 15 – 30 minut). Proto jsem zařadila sezení s AVS mezi svoje služby a ráda bych vám nabídla možnost si AVS ZDARMA VYZKOUŠET

KDY?

Středa 6. 6. 2018,  10 - 18 hod

Čtvrtek 21. 6. 2018,  10  -  18 hod

KDE:

Tyršova 228, Litomyšl

 

Je nutné se předem objednat:

telefonicky: 776 777 162,

emailem: email@janaondrackova.cz

Více informací najdete na: www.janaondrackova.cz

Těším se na Vás. 

Jana Ondráčková


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty