Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 4/2018

Co je virtuální realita?

V dnešní době se čím dál tím více objevuje pojem „virtuální realita“. Tímto článkem bychom vám rádi představili, co to vlastně je a proč má člověk po nasazení brýlí pocit, že běhá po mořském dně, i když je doma v obýváku.

Abyste si mohli užít virtuální realitu, potřebujete tři základní věci - počítač, virtuální brýle (jsou to speciální brýle navržené tak, aby člověk neviděl nic jiného než malé monitory umístěné před očima) a konzole neboli ovladače.
Virtuální realita je hlavně o obrazovém vjemu a hlavním rozdílem mezi displejem a virtuální realitou je velikost sledovaných objektů. Zatímco na klasickém monitoru jsou postavy o dost menší než hráč, při nasazení brýlí jsou objekty v reálných velikostech. Brýle využívají dvou LCD displejů, jeden pro každé oko.

Po nasazení virtuálních brýlí má tak člověk pocit, že je v jiném světě, nevidí nic z reálného světa, vidí pouze virtuální svět vytvořený pomocí počítače. Na brýlích jsou sensory, které snímají každou změnu polohy hlavy a následně zobrazují do „brýlí“, což zážitek ještě umocní, jelikož je možné se ve virtuálním světě rozhlížet kolem sebe do všech směrů. Představte si, že jste například na Marsu, jste na mořském dně, sledujete filmy, ve kterých se můžete podívat do všech směrů nebo se díváte do očí dinosaura.

K virtuálním brýlím existují i ovladače, které jsou bezdrátové. Díky tomu si pak ve hře připadáte, jako byste ovládali vlastní ruce, budete například ve střelbě ovládat opravdovou spoušť či se dotýkat předmětů.

Virtuální realita Vysoké Mýto | www.VRclub.cz | Mob: 703 126 493 | email: info@vrclub.cz
Zážitek lze také darovat pomocí dárkového poukazu.

Petr Lipavský


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty