Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 2/2018

Kurz prožitkového bubnování je otevřen novým zájemcům

Již čtvrtým rokem vedeme v Litomyšli pravidelné kurzy bubnování na africké bubny djembe a basové bubny. Každé pololetí otevíráme skupiny novým zájemcům. Chcete-li se tedy pustit do něčeho nového nebo zkrátka chodit bubnovat, užívat si aktivní odpočinek ve fajn partě lidí, navíc s hudbou, máte právě příležitost, startujeme poslední týden v únoru.
Pravidelné kurzy a setkání s bubnováním pro veřejnost pořádáme pod hlavičkou Zeměznění (Bety a Pavel Jasanští) na různých místech přes pět let. Nazvali jsme je „prožitkové“ bubnování. Není to totiž klasický kurz, ale také to není jen bubnovací kruh, kde si každý plácá do bubnu, jak se mu zlíbí. Snažíme se vám předat základy hry na djembe, ale zároveň nabídnout a podpořit možnost vlastní improvizace, dát prostor pro vaše vlastní projevení se a zkoušení, co vám vaše nabyté znalosti dovolí. A také vytváříme prostor pro neorganizované společné hraní, kdy si můžete zavřít oči a jen tak být se sebou, se skupinou a s bubnem.
Coby muzikoterapeuti si pro každé setkání stanovujeme cíle a víme přesně, co, proč a s jakým záměrem v rámci kurzu děláme.
Bubnovat začínáme v pondělí 26. února, od 18 hodin začátečníci, od 19.15 hodin pokročilí. Setkáváme se v CENTRU SPONTANEA, (Smetanovo nám. 77). Přijďte třeba na první setkání a rozhodněte se, zda vás bubnování právě s námi bude bavit. Přihlášku ale, prosíme, vyplňte na našem webu zemezneni.webode.cz už nyní, do 15. února. Půjčení nástrojů je v ceně kurzu. Nic tedy nepotřebujete.
K zážitkům ze společného hraní nepotřebujete ani hudební vzdělání, ani předchozí zkušenost. Vibrace bubnů napomáhají regeneraci těla, bubnování oběma rukama pomáhá k propojení a vyladění mozkových hemisfér. Je to příjemná aktivní relaxace, moderní cesta k regeneraci těla i duše. Zameškané předplacené hodiny si můžete nahradit v kterémkoli sousedním městě! 
 
zemezneni.webnode.cz
alzbeta.jasanska@gmail.com

 

Alžběta Jasanská


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty