Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 11/2018

Musica Bohemica a Jaroslav Krček v kostele sv. Jakuba v Nových Hradech

V novohradském kostele sv. Jakuba jsme před dvěma lety zahájili úspěšné pořádání koncertů významných hudebních těles.

Další koncert, který jsme pro vás připravili, se uskuteční v předvánočním čase. Není snad povolanějšího hudebního uskupení, které dokáže vykouzlit náladu adventu a Vánoc, než Musica Bohemica pod vedením mimořádné osobnosti mistra Jaroslava Krčka.

Musica Bohemica Praha je komorní soubor, který má v současné době osm hudebníků a dva zpěváky. Uměleckým vedoucím je Jaroslav Krček, který od založení (1975) vytváří stěžejní repertoár. Kromě děl, která byla pro soubor napsána, interpretuje Musica Bohemica také hudbu historickou. Zvláštní a ojedinělá je interpretace a zpracování hudby anonymní a lidové. Soubor natočil a vydal kolem padesáti titulů CD, hudbu k několika filmům a divadelním hrám, spolupracuje s českým rozhlasem a televizí. Má za sebou koncertování nejen po celé Evropě, ale i v zámoří.

Dovolte nám tedy, abychom vás tímto pozvali na tento koncert, který se uskuteční  1. prosince 2018 od 17 hodin v kostele sv. Jakuba v Nových Hradech u Skutče.

Musica Bohemica  si připravila pro tuto příležitost program složený z několika adventních písní a především se bude věnovat již písním a koledám vánočním. Jistě nám mnohý z vás může potvrdit, že  setkání s tímto souborem a zaposlouchání se do kouzelných vánočních písní může být tím nejkrásnějším zážitkem v nadcházejícím předvánočním čase.

Vstupné 200,-Kč k sezení, 150,-Kč k stání.

Předprodej vstupenek bude probíhat od 1. 11. 2018 na Obecním úřadě Nové Hrady-tel. 469 325 104, Městský úřad Proseč-tel.468 005 030, Informační centrum Litomyšl-tel. 461 612 161 a Informační centrum Luže-tel.469 671 223.

Další informace jsou uveřejněny na   www.farnispolecenstvi.cz

Farnost Nové Hrady


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty