Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 5/2017

Březinská 50

Březinská 50  byl v 80. letech  legendární závod na lyžích zařazený do Ligy dálkových běhů. Díky nestabilním sněhovým podmínkám byl však zrušen. Před třemi lety se parta nadšenců z Litomyšle,  Březin a okolí rozhodla závod obnovit, avšak v letní verzi.

1. července se tedy letos uskuteční již třetí ročník běžecko-turistického klání. Jak již název napovídá, jedná se o padesátikilometrový trail. Pro méně zdatné je možnost na 35. km trasu zkrátit.

Startovní výstřel zazní v 8 hodin před bývalou školou v Březinách u Poličky a závodníci se mohou těšit na to nejkrásnější, co Českomoravská vrchovina nabízí. Lucký vrch, Čtyři palice, Drátník, Devět skal, to vše jsou místa, která trať protíná. A závěr závodu údolím řeky Svratky je nezapomenutelný…

Časový limit je 11 hodin, takže se závod dá zvládnout i turisticky. Registrace již začala, proto – pokud se též chcete zúčastnit a 1. 7. 2017 máte ve svém diáři volno – pospěšte. Startovní listina se rychle plní a uzávěrka je 31. 5. 2017.

Pro registraci stačí poslat email na brezinska50@seznam.cz. Pokud by vás o závodě zajímalo více, klikněte na www.brezinska50.cz nebo na facebookovou stránku závodu.

Olga Radimecká


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty