Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 3/2017

Koncert skupiny Fragile v piaristickém chrámu

24. dubna od 18h vystoupí v Piaristickém chrámu v Litomyšli slovenská hudební skupina FRAGILE. Skupina je složená z populárních osobností, známých z různých divadelních, muzikálových produkcí či TV show. Bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella, FRAGILE interpretuje známe rock – pop – jazzové hity světových umělců, jakými jsou například STING, STEVIE WONDER, NORAH JONES, BILLY JOEL, TINA TURNER… Jejich představení jsou plné nejen výborné hudby a skvělého humoru. Můžete se těšit na neopakovateľný večer plný jedinečné zábavy.

Slovo „fragile“ znamená křehký a výstižně tak charakterizuje komorní a cappella zpěv, tedy zpěv bez doprovodu hudebních nástrojů. I seskupení s malým počtem zpěváků se dá s nadsázkou označit jako křehké. Je také křehké, že v něm každá nepatrná nedokonalost, rytmická či intonační, působí jako vada na kráse právě tak jako škrábanec na čistém skle. Stačí velmi málo na to, aby sa hudební pyramida z křišťálových pohárů sesypala. Skupina FRAGILE však zvládá tento náročný žánr mistrovsky. I když se v jejich repertoáru najdou i skladby velikánů jakými jsou Bach či Chopin, jejich najvětší předností jsou tituly současné hudby. Hity světových autorů a interpretů přetvářejí do posluchačsky velmi příjemných, nevtíravých poloh s velkou hravostí a kreativitou. Jejich představení jsou plná nejen výborné hudby, ale především skvělého humoru, díky kterým zažijete neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy.

Energie, kterou Vám FRAGILE odevzdá z pódia, se dá těžko popsat. Je třeba ji jednoduše zažíť na vlastní kůži.

Fragile tvoří: Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík

Skupina FRAGILE získala tato ocenění: Trojnásobní držitelé ocenění Hudební skupina roku 2013, 2014 a 2015 v diváckém hlasování ankety OTO (osobnosti televizní obrazovky); Alba Hlasy a Hlasy 2 se stala několikanásobně platinovými; Ocenění Krišťálové krídlo za Album roku 2013 od slovenského Zväzu autorov a interpretov (ZAIg)

Vstupenky budou v předprodeji v Informačním centru v Litomyšli.

 

Mila Bohunická


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty