Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 4/2016

Začíná motokrosová sezóna

Osmidílný seriál mistrovství Evropy kubatury MX Open vypukne již 3. dubna na dráze ve Slovinsku (Březice). Karavana závodníků se hned následující víkend (10. 4.) přesune do Chorvatska a třetí dubnový týden (17. 4.) uvidí diváci evropské motokrosaře ve slovenské Šenkvici. Za Orion Racing Team zasáhne do bojů o přední příčky loňský vicemistr Evropy - Petr Bartoš jedoucí na motocyklu KTM 450 ccm. Jeho stájový kolega Jonáš Nedvěd má zase k dispozici 350ku a v letošním ročníku by si chtěl vylepšit svoje minulé celkové desáté místo (2015 - debutující sezona).

Oba dva naši zástupci mají za sebou zimní přípravu, kde trénovali jak doma, tak i v zahraničí (Itálie). První ostrý start si kluci vyzkoušeli minulou sobotu v Krásné Lípě u Chomutova a nyní už jen dolaďují některé věci, záležitosti (kupříkladu na motorce) k tomu, aby ten první dubnový „trojzávod“ zvládli dle svých představ. Na první svůj evropský motokrosový seriál se také vydá v dubnu náš juniorský mladíček Petr Rathouský (12 let) v kubatuře 85 ccm, kde bude bojovat o první body na pískové dráze v Dánsku (10. 4.).

Po úvodním evropském vystoupení se naši seniorští reprezentanti už budou zaměřovat na domácí motokrosovou scénu (MMČR BUKSA/ADOS 2016), která začne prvním kláním (1. května - neděle) na jedné z nejlepších, nejnáročnějších jezdeckých okruhů u nás, a to je jihočeský Pacov na Pelhřimovsku. Loni v hlavní třídě MX1 bral Péťa čtvrtou pozici, Jonáš v mxdvojkách sedmou. Tak hoši, ať se vám letos daří!!!

 

 

Za Orion Racing - Petr Kovář


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty