Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 12/2016

Další provedení Rybovy mše v Litomyšli

 I v letošním roce si mohou zájemci  vyslechnout oblíbenou mši v koncertním provedení na tradičním místě-  v kostele  Povýšení  sv. Kříže v Litomyšli, a to ve čtvrtek 22.prosince v 18.00 hod.
      Od prvního společného provedení  České vánoční mše litomyšlskými pěvci a hudebníky v roce 1999  již uběhlo 16  let. Během této doby  se uskutečnilo 86 koncertů v regionu od Pomezí až Náchod  včetně  slovenské Levoči. V  Litomyšli a dalších místech příznivci shlédli a uslyšeli jako součást koncertů i vystoupení baletního studia,dětských souborů, premiéry koled skladatele Lukáše, českou a moravskou vánoční  tvorbu a další  hudební lahůdky.      Zachovalý záznam prvního společného koncertu litomyšlských sborů Vlastimil,Paní a dívek,Mužského pěveckého sboru, Dívčího sboru Pedagogické školy a vysokomýtského Otakaru se symfonickým  orchestrem ,řízeným Janem Šulou bude pro zájemce k dispozici v IC Litomyšl a před koncertem.
       I v letošním roce  se ujme provedení  mše David Lukáš,šéfdirigent LSO. Litomyšlské sbory a orchestr přivítají  jako solisty Milana Motla,Leoše Krejčího,Veroniku Kladivovou a Václavu Krejčí Houskovou.
       Nově se představí i Petra Kubátová,která vede Mužský pěvecký sbor a Sbor paní a dívek.Provede s litomyšlskými zpěváky  úvodem koncertu barokní vánoční písně a koledy. Sbor Vlastimil připravuje Martin Profous.

Srdečně zveme na  Českou mši vánoční  Jakuba Jana Ryby ve čtvrtek 22.prosince v 18 hod v děkanském kostele v Litomyšli.

Josef Veverka


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty