Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 11/2016

Kavárna Mandala chystá v listopadu novou vernisáž a první adventní koncert

Od letošního srpnového druhého ročníku Večera múz v Kavárně Mandala vládnou v jejích prostorách fotografie autorů spjatých s Litomyšlí. Až do 19. listopadu se můžete inspirovat snímky s pestrou tematikou i technikou zhotovení. V tento den se vám od 16.00 hod. představí se svou nejnovější tvorbou mladá litomyšlská výtvarnice Johana Pulgretová, a fotografie tak na zdech kavárny nahradí množství kreseb a maleb zmíněné autorky. Ta se ve své tvorbě zaměřuje na témata figury a portrétu. Směsice postav a obličejů mnohdy bez tváře, doplněné o textové postřehy svědčí o svébytném pozorovacím talentu vnějších i vnitřních životů lidí. Tak se neostýchejte přijít a podpořit tak mladé umělce vystavující v Mandale.

Vedle výtvarna si pro vás Kavárna Mandala přichystala i koncert. Dne 26. listopadu od 18.00 hod. se po roce opět rozezní Pianothéka Richarda Pogody. Kdo by neznal jména hudebníků, jako byli Jaroslav Ježek, Jiří Voskovec, Jan Werich, Jiří Šlitr, Jiří Suchý nebo Pavel Horníček. Všichni tyto skvělé hudebníky známe a právě s jejich melodiemi zahájíme společně letošní adventní čas. Posloucháte rádi zmíněné interprety? Tak právě první „adventní sobota“ v Kavárně Mandala je pro vás to pravé. Báječný pianista Richard Pogoda v doprovodu skvělého saxofonisty Mirka Švihálka a známé šlágry, tak přesně toto je Pianothéka. „Hledáte-li zpívajícího pianistu a entertainera v jedné osobě, není na českém trhu velký výběr. Pobavit a zaujmout široké spektrum diváků je sice pořádná makačka, ale pokud to zvládnete, přináší to veliké uspokojení. Mně k tomu stačí jen bytelná otáčecí židlička a naladěný klavír,“ přibližuje hudebník Richard Pogoda svůj program.

S listopadem přichází pod kůži zima a není nic lepšího, než si v Mandale sednout do křesla, dát si něco dobrého a mezi obrazy se zaposlouchat do prvního adventního koncertu. Těšíme se na Vás!

 

Veronika Filová


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty