Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 5/2015

Sto zvířat zahrálo v Tisové

V roce 2015 kapela STO ZVÍŘAT slaví 25 let existence. Zvířata vznikla na začátku 90. let na troskách studentského rock and roll bandu jako reakce na anglickou vlnu ska, prezentovanou kapelami jako Madness, Specials nebo Selecter. Od té doby ušla v rámci žánrů dlouhou cestu lemovanou rocksteady, reggae, swingem i rockem.

STO ZVÍŘAT má za sebou více jak 1800 koncertů a festivalů a to nejen v Čechách, ale i ve Spojených státech, Francii, Německu, Švýcarsku a Slovensku. Díky štěstí na zahraniční promotéry se vždy jednalo o hraní v zavedených rockových klubech a na kvalitních festivalech.
STO ZVÍŘAT vstupuje do své šesté pětiletky v životní formě a v této velkokapacitní sestavě: Jana Jelínková - zpěv, Honza Kalina - zpěv, perkuse, Jan Beruška Šobr - kytara, Petr Hostinský - zpěv, klávesy, Jiří Hanzlík - barytonsaxofon, Martin Kachna Líska - trombon, Pablo Herzog - trubka, Willy Versteeg - baskytara a Miki Nop - bicí. A v této sestavě jste ji mohli slyšet v Kulturním domě v Tisové, kde v sobotu 2. května zahráli nejen přes 30 nejlepších songů, které za čtvrt století ve zvířecí dílně vznikly, ale došlo i na ochutnávku z chystaného nového alba. To by mělo vyjít 1. září tohoto roku a název kapela zatím úzkostlivě tají...
Jarní část turné STO ZVÍŘAT - DVACET PĚT!:

2. 5. Tisová - KD
9. 5. Tábor - Millénium
19. 5. Kladno - Zámecká zahrada
22. 5. Havlíčkův Brod - Kluboko
30. 5. Benátky nad Jizerou - Loděnice

-red-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty