Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 5/2015

Přihlaste své projekty na Burzu filantropie

Dobročinná aktivita Burza filantropie letos vstoupila do svého čtvrtého ročníku. Právě v těchto dnech mohou neziskové organizace působící v okrese Ústí nad Orlicí a Svitavy přihlašovat na burzu své veřejně prospěšné projekty, které se zde budou ucházet o podporu donátorů. Přihlašování projektů je možné až do 30. května 2015.

Letošní ročník burzy přináší zajímavé změny. „V Koalici nevládek Pardubicka jsme pro Burzu filantropie připravili zcela nové internetové stránky www.burzafilantropie.cz, na kterých se nachází také elektronický formulář, který je nově určený pro přihlašování projektů neziskovek. Stejně tak bude na webu probíhat i hlasování veřejnosti o postupujících projektech do finále burz,“ sděluje Jolana Štěpánková, předsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka. Důležitou roli mají v Burze filantropie také donátoři z řad soukromého a veřejného sektoru, právě oni totiž svými prostředky podpoří realizaci projektů neziskovek. Od počátku konání burz je jejich pravidelným donátorem také Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor. „Na Burze filantropie se vždy rodí velmi zajímavé projekty, těším se proto, co nám přinese tento rok. Pro neziskovky, které uvažují o přihlášení, bude zajisté zajímavou informací, že v loňském roce bylo na čtyřech burzách v Pardubickém kraji podpořeno celkem 47 projektů a to celkovou hodnotou darů 1 392 000 Kč. Díky štědrosti donátorů a kvalitnímu zorganizování burz Koalicí nevládek Pardubicka se nám tak v loňském roce podařilo získat pro neziskovky rekordní podporu,“ bilancuje Pavel Šotola.

Zmíněné zapojení veřejnosti prostřednictvím hlasování o projektech bude probíhat od 18. června do 2. července tohoto roku. Orlickoústecká a svitavská burza je součástí tzv. podzimního kola Burzy filantropie. Finále Burzy filantropie pro neziskovky z okresu Ústí nad Orlicí je naplánováno na 7. října 2015. Následně proběhne 21. října Burza filantropie určená neziskovým organizacím působícím v okrese Svitavy.

Burzu filantropie tradičně pořádá Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Pardubického kraje. Burza je inspirována známým televizním pořadem „Den D“, v tomto případě se ovšem o podporu donátorů ucházejí neziskové organizace, které mohou získat finanční, materiální nebo jinou formu pomoci, která povede k úspěšné realizaci jejich potřebných projektů.

-red-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty